Будівництво Північного потоку-2 обійдеться Росії в $11 млрд - FT

15 серпня 2016, 16:41
Російська компанія Газпром вирішила сама зайнятися будівництвом Північного потоку-2

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Financial Times.

"Газпром повідомляє про намір самостійно побудувати новий газопровід з Росії до Німеччини вартістю $11 млрд після того, як спільне підприємство з п'ятьма приватними групами розвалилася під тиском антимонопольного органу Польщі", – повідомляє Financial Times.

Відео дня

Згідно з інформацією видання, держкомпанія заявила про розпад консорціуму між ENGIE, OMV, Winterhall, Shell і Uniper і вирішила відкликати свою заявку на створення СП Газпром.

"Всі заявники вважають, що проект має вирішальне значення для європейської енергетичної системи, тому кожен з учасників буде індивідуально розглядати альтернативні шляхи сприяння", – заявили в Газпромі.

Будівництво трубопроводу повинні закінчити в 2019 році.

Раніше стало відомо, що Газпром разом з партнерами по проекту відкликали клопотання в польський атнимонопольный регулятор UOKiK, який просили дозволити створення проектної структури, яка побудувала б трубу через Балтійське море.

"Хоча трубопровід не пройде по території Польщі або польським водам, Газпрому необхідно схвалення польського Watchdog з продажу акцій у спільному підприємстві з його партнерами, деякі з яких мають активи в Польщі. Польський закон про конкуренцію дає повноваження штрафувати компанії, якщо вони починають діяти без його згоди. Регулятор не дав згоду на створення СП Газпрому на тій підставі, що воно зміцнить вже домінуюче становище Газпрому на європейському газовому ринку", – наголошується в повідомленні Financial Times.

Показати ще новини
Радіо NV
X