Будинки в передмістях ростуть, Київрада знайшла вирішення конфліктів при забудові – новини ринку нерухомості

22 травня 2017, 10:42
Найголовніші новини ринку нерухомості в Україні від НВ Бізнес

1 Передмістя знову лідирує за темпами будівництва

Поки київські забудовники вирішують проблеми з пошуком нових земель під об'єкти, передмістя впевнено лідирує за темпами введення нових ЖК.

Відео дня

"Оскільки сьогодні темпи будівництва житла в передмісті вже обігнали показники в самому Києві, створення нових великих житлових кварталів з розвиненою інфраструктурою можуть залучити інвестиції у розвиток бізнесу на цих територіях. Створення комфортного міського середовища з креативними публічними просторами, соціальною, комерційною та транспортною інфраструктурою в межах одного житлового комплексу створює хороші можливості для «переїзду» багатьох невеликих компаній в міста-супутники. Це створить нові робочі місця і може зменшити щоденну «міграцію» на роботу в столицю", – вважає директор проектної компанії АІММ-Груп Ганна Іскіердо.

Відкритим залишається питання створення комфортного середовища проживання і кварталів, які передбачають концепцію "місто в місті".

Покупець шукає ЖК, де під рукою всі необхідні соціально-побутові об'єкти. Важливу стратегічну роль відіграє наявність поблизу школи або садочка.

У передмісті легше почати комплексне освоєння територій – там більше вільного місця. Є шанс, що в майбутньому якісних об'єктів стане більше, оскільки покупець став вимогливішим, а кількість пропозицій на ринку зросла.

2 Київрада запропонувала обов'язкові громадські слухання перед будівництвами

Проблемні будівництва у Києві – явище не нове, проте вже встигло набриднути своїм існуванням. Кількість недобудов з кожним роком збільшується на десятки об'єктів, а системного рішення на ринку поки так і не знайшли.

Тим часом на сайті київської міської ради з'явилася петиція, пропонує узаконити проведення громадських слухань перед початком будівельних робіт у Києві, що має запобігти конфліктним ситуаціям між громадою і девелоперами.

На думку автора клопотання, рішення громади щодо дозволу або заборони проведення будівельних робіт має бути остаточним та оскаржуватися лише у судовому порядку. Крім того, територія, на яку громадськість не допускає бізнес, має вноситися до реєстру заборон проведення будь-яких робіт.

"На жаль, мода на «наметову» політику в Україні, що почалася в середині 2000-х років, призвела до того, що протести обуреної громадськості почали виникати з будь-якого, навіть найменш незначного приводу. Від мирної участі в житті країни або міста ми перейшли в стан постійної боротьби. А забудовники, крім наявного статусу шкідників, стали сприйматися, як джерело заробітку для вічно невдоволених і псевдогромадськості", – розповідає Олексій Говорун, заступник генерального директора з розвитку і маркетингу компанії ТММ.

Псевдоактивістів не цікавить наявність дозвільної документації і законність будівництва, адже основною їхньою метою є шантаж забудовників. Таких спланованих акцій вже зазнали багато столичних девелоперів.

"Існує законний порядок отримання документів на ведення будівельної діяльності. І забудовники, які його виконують, мають повне право на реалізацію своїх об'єктів. Громадськості варто зосередитися на впливі через вибори в органи місцевого самоврядування", – додає Олексій Говорун.

3 Ізраїль відкрив ринок для українських будкомпаній

Українських будівельників тепер готові офіційно брати на роботу в Ізраїлі. Ізраїль і Україна уклали імплементаційну угоду про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Ізраїлю.

Угода регулює міждержавні контакти в будівельній сфері. Зокрема, запроваджує механізм офіційного працевлаштування українських будівельників.

Втім, українських будівельників активно кличуть на роботу й інші країни. Наприклад, Польща чи Чехія.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X