Британській Salic дозволили купити крохмальний завод агрохолдингу Мрія

16 листопада 2018, 12:24

Антимонопольний комітет дозволив британській Salic UK Limited, яка є "дочкою" інвесткомпанії The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (Salic), придбати Самолусківський крохмальний завод агрохолдингу Мрія.

Про це повідомляється на сайті АМКУ.

Salic отримала дозвіл купити нерухомість і земельні ділянки, які належать заводу (Гусятинський район Тернопільської обл.) і призначені для виробництва крохмалю.

Відео дня

Також АМКУ дозволив Salic купити активи, які опосередковано належать нідерландській компанії MES Invest BV - нежитлові будівлі та споруди разом із земельними ділянками, які обслуговують нерухоме майно, призначене для здійснення господарської діяльності, пов'язаної зі зберіганням і обробкою сільськогосподарських культур.

За інформацією Мрії, MES Invest BV є проектною компанією за цією угодою.

Нагадаємо, що 12 вересня сторони уклали договір купівлі-продажу сільськогосподарських активів групи. Пізніше Антимонопольний комітет дозволив саудівської компанії придбати Мрію.

Після завершення угоди Мрія продовжить свою операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією Salic - Continental Farmers Group.

Інформоване джерело The Financial Times розповіло, що Salic придбала Мрію за $242 млн.

Також АМКУ дозволив британській Salic купити акції 11 підприємств агрохолдингу Мрія

В середині серпня Мрія завершила реструктуризацію $1,1 млрд проблемного боргу, процес тривав з 2014 року.


Salic заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Компанія інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

Саудівська компанія в останні роки часто сигналізувала про інтерес до розширення. У 2015 році разом з американською Bunge Ltd. вона створила спільне підприємство G3 Global Grain Group, яка придбала мажоритарну частку в компанії Canadian Wheat Board (CWB). Крім того, Salic була одним з претендентів на покупку 9,9% частки в агроструктур Glencore Plc в 2016 році.


Мрія - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогодні його земельний банк становить 150 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 тис. тонн.

Компанія спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

У серпні 2014 року агрохолдинг Мрія допустив технічний дефолт. У лютому 2015 року контроль над активами компанії перейшов до кредиторам, які призначили новим генеральним директором Саймона Чернявського. До кінця 2015 року борг перед кредиторами склав $1,1 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X