Британській "дочці" Salic дозволили купити компанії агрохолдингу Мрія

26 жовтня 2018, 13:03

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив британській Salic UK Limited, яка є "дочкою" інвесткомпанії The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC) купити акції 11 підприємств агрохолдингу Мрія.

Про це свідчить рішення АМКУ.

Придбання акцій забезпечує перевищення 50% у вищому органі правління товариств.

SALIC дозволили придбати кіпрські компанії Mriya Holding Cyprus Limited і Mriya Trading Limited, а також зареєстровані в Україні Карго, Лемківська Мрія, Мрія Буковина, Мрія Глибоччини, Мрія Карпат, Мрія-Підгайці, Мрія Поділля, Новагріс і Торговий Дім Аско.

Відео дня

Нагадаємо, що 12 вересня сторони уклали договір купівлі-продажу сільськогосподарських активів групи. Пізніше Антимонопольний комітет дозволив саудівської компанії придбати Мрію.

Після завершення угоди Мрія продовжить свою операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією SALIC - Continental Farmers Group.

Інформоване джерело The Financial Times розповіло, що SALIC придбала Мрію за $242 млн.

В середині серпня Мрія завершила реструктуризацію $1,1 млрд проблемного боргу, процес тривав із 2014 року.


Salic заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Компанія інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

Саудівська компанія в останні роки часто сигналізувала про інтерес до розширення. У 2015 році разом з американською Bunge Ltd. вона створила спільне підприємство G3 Global Grain Group, яка придбала мажоритарну частку в компанії Canadian Wheat Board (CWB). Крім того, Salic була одним з претендентів на покупку 9,9% частки в агроструктур Glencore Plc в 2016 році.

Мрія - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогодні його земельний банк становить 150 тис. Га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 тис. тонн.


Компанія спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

У серпні 2014 року агрохолдинг Мрія допустив технічний дефолт. У лютому 2015 року контроль над активами компанії перейшов до кредиторам, які призначили новим генеральним директором Саймона Чернявського. До кінця 2015 року борг перед кредиторами становив $1,1 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X