Британка очолила наглядову раду Нафтогазу

12 січня 2018, 14:45

Наглядова рада Національної акціонерної компанії Нафтогаз України очолила Клер Споттісвуд.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Посаду заступника голови наглядової ради продовжує займати Володимир Демчишин, який виконує ці повноваження з 18 квітня 2017 року.

Відео дня

Також зазначається, що на засіданні брали участь всі члени наглядової ради, а саме: Клер Споттісвуд (Великобританія), Бруно Лескуа (Франція), Амос Хохштайн (США), Стівен Хейс (Канада), Володимир Кудрицький, Сергій Попик та Володимир Демчишин (Україна ).

Наступне засідання наглядової ради заплановано на кінець січня 2018 року.

На засіданні планують розглянути питання призначення голів та формування чотирьох комітетів наглядової ради.


Клер Споттісвуд має великий досвід роботи у газовому секторі, на протязі 1993-1998 років очолювала Регуляторний орган Великобританії з питань газопостачання (Ofgas)

Протягом останніх 20 років придбала значний досвід на посаді незалежного директора у публічних і непублічних компаніях.

Працювала економістом у Королівському казначействі Великобританії, Міністерстві економіки і фінансів Великобританії, яке відповідає за формування і здійснення фінансово-економічної політики уряду, викладала у Лондонській школі бізнесу.

Споттісвуд отримала ступінь магістра економіки в Єльському університеті і ступінь магістра математики та економіки у Кембриджському університеті.


Нагадаємо, що 10 листопада Кабмін вніс зміни в процедуру обрання та призначення членів наглядової ради Нафтогазу України, скасувавши вимогу про відбір незалежного члена ради на конкурсі.

29 березня Кабмін прийняв рішення збільшити склад наглядової ради Нафтогазу з п'яти до семи осіб. Глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявляв, що збільшення кількості членів наглядової ради з правлінням не погоджувалося.

Пізніше чотири з п'ятьох членів наглядової ради Нафтогазу пригрозили звільненням, якщо не буде враховано низку питань, які обговорювалися із віце-прем'єром Володимиром Кістіоном.

Публічним приводом для цього було названо невиконання урядом плану з корпоративного управління компанією.

3 квітня голова наглядової ради Нафтогаз Юлія Ковалів вирішила покинути свою посаду.Пізніше наглядова рада компанії схвалила її відставку.

Також 6 вересня член наглядової ради Нафтогазу України, незалежний директор Чарльз Проктор заявив про звільнення зі своєї посади. Причиною відставки він назвав відсутність підтримки реформи корпоративного управління з боку уряду.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, наявність незалежних членів наглядової ради Нафтогазу Пол Ворвік і Маркус Річардс також подали у відставку через політичне втручання.

Глава ЄБРР наголосив на необхідності зрозуміти причини відставки незалежних членів ради. На думку Чакрабарті, це рішення могло бути пов'язано з "розчаруванням тим, як ухвалюються рішення", він також зазначив "недостатню прозорість комерційної дисципліни", що може створювати нерівні умови для партнерів Нафтогазу.

22 листопада Кабінет міністрів України затвердив новий склад наглядової ради Нафтогазу України. Олександр Гриценко призначений як представник держави.

У грудні Кабінет міністрів затвердив новий склад наглядової ради НАК Нафтогаз України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X