Британія повністю відмовиться від устаткування Huawei в мережі 5G

15 липня 2020, 10:35

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон розпорядився повністю очистити британську мережу 5G від обладнання китайської компанії Huawei до 2027 року.

Згідно з рішенням, оператори не зможуть купувати у Huawei компоненти для мережі 5G з кінця цього року. Їм також наказано повністю відмовитися від використання обладнання Huawei в мережі 5G до 2027 року, повідомив парламенту міністр цифрових технологій, культури, засобів масової інформації та спорту Британії Олівер Дауден, пише Reuters.

Відео дня

Відмова від обладнання Huawei буде означати затримку введення в дію мережі 5G на два-три роки і збільшення витрат на неї на 2 мільярди фунтів стерлінгів ($2,5 мільярда).

Як зазначає агентство, семирічна відстрочка - хороша новина для британських операторів зв'язку, таких як BT, Vodafone і Three, які побоювалися, що їм доведеться витратити мільярди фунтів, щоб відмовитися від обладнання Huawei набагато раніше.

До того, щоб скасувати прийняте в січні рішення про надання Huawei обмеженого доступу до мережі 5G, Джонсона підштовхував Вашингтон. За словами Даудена, Національний центр кібербезпеки «істотно змінив оцінку безпеки присутності Huawei в мережі 5G Великобританії». Він додав, що відомство не може гарантувати стабільні поставки обладнання Huawei після нових санкцій США.

Телекомунікаційні компанії також повинні будуть припинити використання обладнання Huawei в мережі широкосмугового стаціонарного оптико-волоконного зв'язку протягом найближчих двох років.

«Це було непросте рішення, але воно є правильним для телекомунікаційних мереж Великобританії, для нашої національної безпеки і нашої економіки, як зараз, так і, безумовно, в довгостроковій перспективі... На час наступних виборів ми в законодавчому порядку приймемо вимогу щодо повного вилучення обладнання Huawei з наших мереж 5G», - заявив Дауден.

У Huawei назвали це рішення політичним, і підкреслили, що воно шкодить Великобританії і її жителям.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X