Уперше за 40 років. Туреччина вп’ятеро підвищить плату за прохід через Босфор і Дарданелли

31 серпня 2022, 13:22
Протока Босфор з висоти пташиного польоту (Фото:Murad Sezer / File Photo / Reuters)

Протока Босфор з висоти пташиного польоту (Фото:Murad Sezer / File Photo / Reuters)

З жовтня плата за проходження суден через Босфор і Дарданелли зросте вп’ятеро. Востаннє вона змінювалася у 1983 році.

Генеральне управління берегової безпеки Туреччини повідомило портових операторів, трейдерів, судновласників про те, що з 7 жовтня збільшить плату за проходження проток Босфор і Дарданелли вп’ятеро. Про це повідомляє Forbes із посиланням на турецькі ЗМІ.

Відео дня

Туреччина отримала право вимагати оплату від суден, що проходять через Босфор, і заходять і виходять із Дарданел, починаючи з 1936 року, згідно з Конвенцією Монтре. Оплата використовується для обслуговування маяків, на медичні та рятувальні операції у разі надзвичайних ситуацій. ООН встановила загальну валюту для цих оплат — французький франк, який дорівнював 0,29 г золота, незалежно від поточних обмінних курсів та інфляції.

Туреччина змінила курс франка у 1983 році, встановивши його на рівні $0,8063. Однак пізніше ця сума зменшилася через зростання інфляції та вартість золота у світі. Тому ціна франка буде збільшена вп’ятеро і визначена у $4 за тонну вантажу.

Оскільки сам франк більше не використовується як валюта, оплата буде здійснюватися в турецьких лірах.

За підрахунками турецької влади, поточний дохід від зборів із $40 млн збільшиться до $200 млн на рік.

Як повідомлялося, у червні 2021 року в Туреччині розпочато будівництво каналу Стамбул, який з'єднає Чорне та Мармурове моря та стане дублером протоки Босфор.

Показати ще новини
Радіо NV
X