Боржники Укрнафти почали погашати свою заборгованість

18 лютого 2016, 07:25
Як розповів учора голова правління Укрнафти Марк Роллінз, компанія почала збір дебіторської заборгованості з ринку

«Ми вже змогли повернути близько мільярда гривень боргів, які накопичили перед нами у компанії боржники. Більше того, та дебіторська заборгованість, яку ми маємо, вона не є простроченою, і у нас є надія повернути її компанії в повному обсязі», -- заявив Роллінс. Таким чином, він спростував заяву народного депутата Вікторії Войцицької (Самопоміч), яка стверджувала, що більшу частину дебіторської заборгованості перед Укрнафтою неможливо буде повернути. Нагадаємо, що дебітори повинні компанії близько 18 млрд грн.

Відео дня

Роллінс розповів, що після його приходу в жовтні минулого року в Укрнафту, компанія вчасно і в повному обсязі сплачує поточні податкові платежі, заплативши вже 5 млрд грн у бюджет, а також виплатила 1,8 млрд грн дивідендів. Глава компанії підкреслив, що в неї залишається борг перед державою, який утворився в 2014 році, у розмірі близько 10 млрд грн, який вона має намір поступово погасити. «Ми не відмовляємося від погашення цього старого боргу. Але поки у нас немає поточних коштів для погашення цієї заборгованості. Коли компанії повернуть дебіторську заборгованість, ми зможемо поступово погасити борг перед бюджетом», - пояснив Роллінс.

При цьому він підкреслив, що позбавлення компанії ліцензії на нафтогазові родовища через наявність податкового боргу призведе до того, що грошей у Укрнафти стане ще менше і повернення боргів стане зовсім неможливим. «У мене створюється враження, що хтось хоче вбити Укрнафту. Я не розумію, кому від цього буде легше, тому що тоді боргів точно ніхто не побачить», -- заявив він.

Роллінс також нагадав, що компанії повинен за природний газ Нафтогаз України. Розмір цього боргу Укрнафта оцінює в $5 млрд. Втім, сам "Нафтогаз" оцінює цей борг у 3 млрд грн.

Раніше глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив НВ, що він має намір вийти з пропозицію про зменшення ставки рентної плати для Укрнафти на видобуток нафти. «Якщо ви подивитеся, газодобувним компаніям ставку кардинально знизили. На видобуток нафти ставку не міняли. І вона досить-таки висока. І при цінах на нафту в районі 30 доларів на барель видобуток нафти в Україні може стати просто збитковою», -- пояснив Коболєв.

Показати ще новини
Радіо НВ
X