Борги великої української мережі супермаркетів продали на аукціоні

11 квітня 2018, 09:41

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) продав фінансовій компанії Інвестор на голландському аукціоні борги п'яти компаній, що входять в холдинг Retail Group (мережі Велика Кишеня і Велмарт).

Борги було продано за 670 млн грн за стартовою ціною у 685,3 млн грн, передає агентство Інтерфакс-Україна.


За даними Держреєстру юросіб і фізосіб-підприємців, Фінансова компанія Інвестор заснована 3 березня 2018 року, власником і керівником виступає Алла Капліна. Статутний капітал підприємства становить 1 тис. грн.

Відео дня


За даними в системі ProZorro Продажі, в аукціоні взяли участь Фінансова компанія Фінсоле (пропозиція учасника - 150,8 млн грн), Перша інвестиційна компанія з управління нерухомістю (600 млн грн) і Фінансова компанія Інвестор (670 млн грн).

Раніше ФГВФО об'єднав в один лот права вимоги за шістьма кредитами, наданими компаніям трьома банками: Форум, Київська Русь і Дельта Банк. Активи раніше виставлялися на індивідуальні торги від 9 до 13 разів.

Забезпечення за кредитами включають: центр підготовки товарів с/г призначення площею 24,3 тис. кв. м, земельні ділянки загальною площею 16 га в Бориспільському районі Київської області, а також товари в обороті, які зберігаються в цьому центрі і в чотирьох магазинах (дві Велика Кишеня в Києві і одна - в Обухові, а також Велмарт в Дніпрі).


Рітейл Груп - створена в 2005 році. Станом на 21 березня 2018 року компанія управляла торговими мережами Велмарт (26 гіпермаркетів у 18 містах України і один - в Молдові), ВК Експрес (дев'ять магазинів в Києві), Велика Кишеня (40 супермаркетів в 16 містах України), ВК Select (один магазин преміум-формату в Києві), а також мережею з дев'яти супермаркетів Green Hills Market в Молдові. Компанія має 15 власних торгових марок.

За підсумками 2017 року одержала чистий прибуток 64,8 тис. грн, нерозподілений прибуток підприємства становив 1,1 млн грн. Чистий збиток підприємства в 2016 році становив 177,6 млн грн.

Дочірніми підприємствами Рітейл Груп є компанії Фудмережа, Фудком та Рітейл Інвест.

Основним акціонером Рітейл Груп, згідно з даними Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, станом на четвертий квартал 2017 року була компанія Хазінарт Лімітед (78,1%, Кіпр). Частками в підприємстві також володіють інвесткомпанія Dragon Capital (6,96%) і компанія Альта Експерт (9%).

Засновником і основним акціонером холдингу Retail Group є бізнесмен Роман Лунін.

Показати ще новини
Радіо NV
X