Сбербанк хоче стягнути з Укрзалізниці $61 млн

22 січня 2021, 16:44

Апеляційний суд залишив в силі рішення суду нижчої інстанції про визнання Укрзалізниці правонаступницею за боргами Донецької залізниці.

Східний апеляційний госпсуд 19 січня 2021 року відмовився задовольнити апеляційну скаргу Укрзалізниці та залишив в силі рішення Господарського суду Донецької області, який визнав Укрзалізницю правонаступницею по боргах Донецької залізниці. Про це пише Finbalance.

Відео дня

Йдеться про стягнення $56,1 млн заборгованості і 149 млн грн пені за кредитними договорами.

Відзначається, що 22 грудня 2020 року Господарський суд Києва відкрив провадження про стягнення $17,25 млн заборгованості за позовом Сбербанку до Укрзалізниці. Також мова йде про стягнення за нарахованими і несплаченими в період з 14 грудня 2017 року до 23 листопада 2020 року відсоткам за користування кредитною лінією.

При цьому 10 грудня 2020 року Верховний Суд відмовився розглядати касаційну скаргу УЗ на рішення судів, який визнали Укрзалізницю наступницею боргів Донецької залізниці. Таким чином, УЗ залишається боржником у виконавчому провадженні, в рамках якого Сбербанк хоче стягнути з Донецької залізниці $68 млн.

За приблизними підрахунками Укрзалізниці, сума фінансових зобов'язань Донецької залізниці перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, з яких 3,5 млрд грн - борг перед Сбербанком, а 1,2 млрд грн - перед ВТБ Банком.

Нагадаємо, що в червні минулого року Верховний суд визнав Укрзалізницю правонаступницею Донецької залізниці за боргами на 6,5 млрд гривень.

У грудні минулого року Укрзалізниця програла апеляцію по боргах, які до окупації Донбасу брала Донецька залізниця в належному Ринату Ахметову банку ПУМБ. У січні поточного року «донецькі борги» на $5,4 млн у Укрзалізниці відсудив ТАСкомбанк Сергія Тігіпка.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X