У Раді з’явився законопроект про погашення 30 млрд грн боргів Укрнафти. Він же пропонує виділити 5 млрд грн на державну авіакомпанію

29 вересня 2020, 12:03

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 4119 про внесення змін до держбюджету на 2020 рік, який передбачає погашення податкових боргів Укрнафти на 30,35 млрд грн і компенсації Нафтогазу.

Оновлений законопроєкт про взаємозалік між Укрнафтою, НАК Нафтогаз України і бюджетом передбачає надлишок доходів в 10,3 млрд грн. Законопроєкт опублікований на сайті Верховної Ради.

Відео дня

Документ передбачає погашення податкових боргів Укрнафти на 30,35 млрд грн, виплату бюджетної компенсації для Нафтогазу в розмірі 32,2 млрд грн за виконання спецобязательств з продажу газу за неринковими тарифами для потреб населення.

Також законопроєкт передбачає фінансування інфраструктурних проєктів на 10,3 млрд грн. Майже половину з цієї суми (5 млрд грн) планують направити на створення державіакомпанії, яку в квітні цього року анонсував президент Володимир Зеленський.

Серед авторів законопроекту глава фракції Слуга народу Давид Арахамія і ряд інших депутатів від цієї політсили, а також представник фракції Голос Ярослав Железняк.

Як зазначає видання Finbalance, в пояснювальній записці стверджується, що законопроєкт не спричинить негативного впливу на баланс держбюджету, оскільки передбачені ним додаткові витрати в сумі 32,2 млрд грн і виділення 10,3 млрд грн на інфраструктурні проєкти «буде в повному обсязі забезпечено додатковими джерелами фінансування», що не враховувалися при плануванні держбюджету-2020.

Йдеться про погашення податкового боргу, а також про певні грошові зобов'язання, які знаходяться в процедурі судового або досудового оскарження, з урахуванням штрафних і фінансових санкцій ПАТ Укрнафта зі сплати ренти за користування надрами, податку на прибуток підприємств і податку на додану вартість, і ряду додаткових податкових надходжень.

Законопроект передбачає, що загальний обсяг додаткових податкових надходжень до спеціального фонду державного бюджету в рамках цієї операції складе 42,5 млрд грн.

У разі неналежного виконання Укрнафтою відповідного плану, Нафтогаз протягом п'яти робочих днів буде зобов'язаний перерахувати в спецфонд держбюджету кошти в обсязі сум відповідних повернень.

Нагадаємо, що в лютому цього року Нафтогаз надав Укрнафті безвідсоткову позику в розмірі 2,5 млрд грн з метою сплати компанією податку на додану вартість.

50% + 1 акція Укрнафти належить Нафтогазу України, ще 42% володіють компанії, які пов'язують з групою Приват Ігоря Коломойського.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X