Борг Нафтогазу перед Газпромом у $2,2 млрд можуть анулювати чи скоротити - ЗМІ

2 червня 2017, 08:31
Борг Нафтогазу у $2,2 млрд перед Газпромом за газ, поставлений за період з листопада 2013  до  травня 2014 року, може бути скорочений або анульований зовсім

Про це Українським Новинам повідомило джерело, знайоме з ходом процесу.

Нагадаємо, у жовтні 2014 року Україна і Росія підписали перший протокол щодо узгодження умов закупівлі газу після зміни влади в Україні.

Відео дня

На той період через те, що з 2-го кварталу 2014 року припинила діяти ціна газу в $268,5 / тис. куб. м, встановлена в кінці 2013 року, між сторонами виник спір з приводу суми плати за спожитий газ.

Газпром рахував, виходячи з ціни в другому кварталі 2014 року без урахування знижок - в розмірі $485 / тис. куб. м, Україна погодилася оплатити газ за ціною $268,5 / тис. куб. м, а спірна сума в $2,2 млрд фактично "зависла" до вирішення.

Раніше НВ повідомляло, що арбітражний суд Торгової палати Стокгольма (Швеція) відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" за постачання природного газу Україні. Стокгольмський арбітраж також скасував заборону на реекспорт газу і схвалив умову Нафтогазу про перегляд ціни на газ на ринкових умовах.

Президент України Петро Порошенко назвав рішення Стокгольмського арбітражу "важливим кроком на шляху до енергетичної безпеки України".

Показати ще новини
Радіо NV
X