Знову братушки зрадили Москву. Болгарія та Сербія будують газопровід, щоб обійтися без російського газу

2 лютого, 10:25
Новий трубопровід надасть Сербії доступ до неросійських поставок з Південного газового коридору (Фото:ona.az)

Новий трубопровід надасть Сербії доступ до неросійських поставок з Південного газового коридору (Фото:ona.az)

Болгарія розпочала будівництво газопроводу до Сербії, який дозволить постачати газ не з РФ та підвищить безпеку поставок до південно-східної Європи.

Як повідомляє Reuters, міністр енергетики Болгарії Россен Христов заявив, що 170-кілометровий газопровід, який пролягатиме від болгарського міста Новий Іскір до Ніша в Сербії, буде введено в експлуатацію до кінця 2023 року.

Відео дня

Болгарія, яка розглядала цей проект із 2012 року, планує завершити будівництво 62-кілометрової ділянки на своїй території до кінця жовтня.

У свою чергу Сербія, яка розпочала будівництво газопроводу на своїй території у лютому минулого року, також буде готова до осені.

Новий трубопровід, який частково фінансується за рахунок допомоги Європейського Союзу, надасть Сербії доступ до неросійських поставок з Південного газового коридору та терміналів СПГ у Греції та Туреччині.

Трубопровід, який дозволить газу надходити по обох напрямках, диверсифікує маршрути, які з'єднують Болгарію із європейською газовою мережею.

Болгарія, відключена від постачання російського газу в квітні 2022 року, відкрила новий газовий інтерконектор з Грецією, який на сьогоднішній день перекачує 1 млрд кубометрів азербайджанського газу на рік. Софія також уклала довгострокову угоду з Туреччиною щодо імпорту СПГ.

Показати ще новини
Радіо NV
X