Bloomberg передбачив істотне зростання цін на нафту до кінця 2016 року

3 лютого 2016, 15:21
Інформаційне агентство Bloomberg передбачило зростання цін на нафту до кінця 2016 року на 50% і назвало причину такого підвищення

Зокрема, на думку опитаних експертів, в четвертому кварталі 2016 року ціна на нафту марки Brent досягне $48/бар., а WTI буде коштувати $46/бар., пише РБК.

Причиною підвищення стане виникнення дефіциту "чорного золота" в результаті скорочення видобутку сланцевої нафти в США. Так, за даними Міненерго США, видобуток нафти в країні знизиться до четвертого кварталу на 7% або на 620 тис. бар./добу в порівнянні з першим кварталом.

Відео дня

У той же час, аналітики компанії Sanford C. Bernstein & Co вважають, що в Росії видобуток за рік може скоротитися на 1,3% або на 150 тис. бар./добу.

"Поєднання триваючого збільшення попиту і зниження видобутку в США в результаті створять на ринку умови для зростання цін до кінця року до рівня $40 - $50", - повідомив Bloomberg глава департаменту аналізу сировинних ринків в Saxo Bank Уле Хансен.

У свою чергу, голова ВР Боб Дадлі заявив, що в другій половині року ціни на нафту зростуть, так як "попит і пропозиція повинні підтягнутися".

Але у першому півріччі, на його думку, ринок залишиться складним і неспокійним, так як буде боротися з надлишком пропозиції в 1 млн бар./день.

Зазначимо, що незважаючи на такі оптимістичні прогнози, ціни на нафту продовжують демонструвати тенденцію до падіння. Так, у вівторок, 2 лютого ціна впала більш ніж на 5% в очікуванні публікації даних про запаси енергоносіїв в США за минулий тиждень.

Показати ще новини
Радіо НВ
X