Bloomberg оцінив шанси Росії витримати удар від нового падіння цін на нафту

30 листопада 2015, 13:37
Інформаційне агентство Bloomberg оцінило шанси РФ витримати новий удар від падіння вартості нафти  

Зокрема, більшість опитаних експертів (70%) вважає, що Росія не готова до нового шоку на нафтовому ринку. На їх думку, падіння ціни на нафту до 30$ стане суттєвою проблемою для Кремля, пише Дощ.

Відео дня

Також більшість опитаних вважають, що саме низька ціна на нафту є однією з головних загроз для російської економіки. 12% опитаних вважають, що основна загроза - стабільність бюджету, менше 5% назвали високий рівень інфляції, стільки ж експертів вважають загрозою і геополітичну ситуацію наколо РФ.

У свою чергу, 55% впевнені, що геополітична ситуація входить у топ основних ризиків для економіки, також загрозу побачили в курсі рубля і в міжнародному тероризмі.

"Якщо ціни на нафту впадуть і залишаться на низькому рівні, то ризики фіскальної і фінансової дестабілізації значно збільшаться", - розповів агентству аналітик Промсвязьбанка Сергій Наркевич.

Економіст німецького Berenberg Bank Вольф-Фабіан Хангерланд впевнений, що тільки скасування санкцій проти Росії поверне зростання російського ВВП.

Раніше Bloomberg повідомив, що Російська Федерація може відносно безболісно існувати під санкціями Заходу ще приблизно рік, далі ситуація очевидно буде тільки погіршуватися.

Показати ще новини
Радіо НВ
X