Bloomberg оцінив потенціал Ірану щодо збільшення нафтовидобутку

14 січня 2016, 17:10
Іран після скасування санкцій зможе збільшити нафтовидобуток в два рази меншому обсязі, ніж планують в Тегерані, вважають експерти, яких опитав Bloomberg

На думку експертів, Іран зможе збільшити видобуток на 3,7%, або на 100 тис. бар./добу, через місяць після скасування санкцій та на 400 тис. бар./добу через півроку, передає РБК.

Відео дня

У свою чергу міністр нафти Ірану Біджан Намдар Занганех озвучував готовність збільшити видобуток на 0,5 млн бар./добу протягом декількох тижнів після зняття санкцій і ще на стільки ж в межах шести місяців.

"Я сумніваюся, що Іран зможе ось так швидко збільшити обсяги після стількох років санкцій та недостатніх інвестицій", - заявив керівник департаменту стратегічного аналізу сировинних ринків Saxo Bank Уле Хансен.

За середньою оцінкою, за рік Іран збільшить потужності на 680 тис. бар./добу. Ці обсяги перевершать зниження видобутку в країнах, що не входять в ОПЕК.

За словами Хансена, заяви Ірану стали причиною для падіння цін і в підсумку низькі ціни збережуться надовго.

Іран раніше обіцяв поборотися за повернення втраченої частки на ринку, після чого йому доведеться вступити в пряму конкуренцію з Росією і членами ОПЕК.

Нагадаємо, раніше Іран анонсував вихід на ринок нового сорту важкої нафти.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X