Bloomberg дізнався, коли на ЧАЕС запустять сонячну електростанцію

28 листопада 2017, 12:00
У грудні 2017 року в чорнобильській зоні запустять перший проект у сфері сонячної енергетики українсько-німецьких компаній Rodina Energy Group Ltd (Rodina) і Enerparc AG

Про це повідомляє Bloomberg.

Проект розроблений українською інженерною фірмою Rodina Energy Group Ltd і Enerparc AG, компаніями з екологічно чистою енергією, що базується в Гамбурзі, Німеччина. Потужність проекту становитиме 1 мВт, а його вартість - €1 млн ($1,2 млн).

Відео дня

"Ми хочемо оптимізувати чорнобильську зону, вона не має бути чорною дірою всередині України", - заявив головний виконавчий директор компанії Євген Варягін.

За його словами, проект сонячної електростанції розташовано за 100 метрів від реактора ЧАЕС.

Варягін додав, що українська компанія готова працювати з новими партнерами та інвесторами.

Крім того, китайські компанії GCL System Integration Technology Co. Ltd. і China National Complete Engineering Corp. також заявили, що вони зацікавлені в будівництві сонячного парку. Французька компанія Engie SA проводить попереднє техніко-економічне дослідження проекту.

Rodina та Enerparc планують розвинути цілих 99 мВт потужності сонячної енергії в Чорнобилі. Компанія Rodina розробила сонячні парки в Україні, Білорусі, Туреччині, Вірменії та Казахстані потужністю близько 150 мВт.

У грудні минулого року міністр екології Остап Семерак повідомив, що близько 40 іноземних компаній цікавляться інвестуванням в зону відчуження Чорнобильської АЕС.

Нагадаємо, що у квітні 2017 року глава Кабміну Володимир Гройсман заявив про початок будівництва першої сонячної електростанції в Чорнобилі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X