Квоти — не цукор. Інтерв'ю з мільйонером Віктором Іванчиком, найбільшим виробником цукру в Україні

8 листопада 2020, 16:18
NV Преміум

Віктор Іванчик, мільйонер, засновник агрохолдингу Астарта і найбільший виробник цукру в країні, розповідає журналу НВ про бізнес, розмірковує про владу і згадує поїздки на Афон.

В іктор Іванчик, засновник і CEO агропромислового холдингу Астарта, зустрічається з НВ у власному бізнес-центрі на Подолі. З вікна його кабінету, що знаходиться на останньому поверсі будівлі, відкривається панорамний краєвид на Київ — від його північних околиць до Подолу і центру.

Відео дня

«Коли добудують Подільсько-Воскресенський міст, я дізнаюся про це першим», — усміхається мільйонер, дивлячись на тривале велике будівництво навпроти. Він запрошує НВ до розмови і пропонує чай, примовляючи, що в його кабінеті чай обов’язково п’ють із цукром.

Недивно: Астарта — найбільший в Україні виробник цукру і виготовляє п’яту частину цього продукту в країні. Але не цукром єдиним: за останні роки Астарта активно нарощує свої частки у виробництві молока, переробки сої, інвестує в розвиток зернової інфраструктури, а також належить до п’ятірки компаній із найбільшим орендованим земельних банком у країні. Також Астарта — найстаріша публічна компанія в Україні, саме вона першою у 2006 році вийшла на Варшавську фондову біржу.

Втім, останні два роки були для компанії не найвдалішими — далася взнаки кон’юнктура цукрового ринку, де дефіцит і високі ціни на продукцію швидко змінюються низькими цінами і перевиробництвом. Утім, 2020 рік має бути оптимістичнішим: ціни на аграрну продукцію зростають і у світі, й Україні.

Про бізнес-пріоритети своєї компанії Іванчик розмовляє з НВ.

— Поговорімо про землю. У вас великий земельний банк, близько 230 тис. га в оренді, чи цікаво вам з огляду на земельну реформу вкладати гроші в орендовану землю і чи готові ви її викуповувати?

— Так, нам цікаво, і ми продовжуємо наші довгострокові орендні відносини. Земля — це вічний актив, і цим активом не обов’язково володіти. Актив можна ефективно використовувати. Ми в цьому сенсі така операційна компанія, яка використовує землю на правах оренди. Це наша спеціалізація. Ми розуміємо, як ефективно цим активом керувати, як його використовувати, як його покращувати. Я вважаю, що володіння може і має бути абсолютно окремим бізнесом.

— За яких умов ви б викупили землю?

Показати ще новини
Радіо NV
X