Бізнес нардепа. Співвласник корпорації ІСД продав акції відомої металоторгової компанії

6 жовтня 2020, 13:20

Нардеп Сергій Тарута продав акції Української гірничо-металургійної компанії. Покупцем стала сама УГМК.

Як стало відомо НВ Бізнес, на початку 2020 року народний депутат України Сергій Тарута продав акції ПрАТ Українська гірничо-металургійна компанія (УГМК, Київ), які йому належали. Згідно з інформацією з офіційних реєстрів, в IV кварталі 2019 року компанія FRANKIRO HOLDINGS LIMITED (Кіпр), яка належить Таруті, володіла 34,1639% акцій УГМК. У I кварталі 2020 року цей показник скоротився до 0%.

Відео дня

Як вдалося з'ясувати НВ Бізнес, покупцем власних акцій стала сама УГМК. У компанії не відповіли НВ Бізнес про суму, за яку були викуплені акції Тарути, пославшись на те, що це закрита інформація. У декларації нардепа за 2019 рік ця угода не відображена.

«Компанія продовжує здійснювати торгівлю металом», - все що відповіли в УГМК.

На 16 жовтня 2020 року призначено позачергові загальні збори акціонерів металотрейдера. У порядку денному зазначено, що буде розглядатися питання продажу нинішнім акціонерам акцій, якими володіє компанія.

Відзначимо, що в I кварталі 2020 року частка TROTIO HOLDINGS LIMITED (Кіпр, належить іншим акціонерам металлотрейдера) збільшилася до 50% акцій УГМК. А в другому кварталі зменшилася до 30,418%.

При цьому у компанії з'явилися два акціонера, частка кожного з яких перевищила 15,2% - LEADPOINT LIMITED і LANACOMO LIMITED (обидві Кіпр). Відповідно до реєстру Міністерства юстиції України їх бенефіціарними власниками є Сергій Удовенко та Ольга Щиголева, відповідно. Вони обидва раніше були пов'язані з різними бізнесами акціонерів корпорації ІСД. Бенефіціарний власник TROTIO HOLDINGS LIMITED не вказаний.

Українська гірничо-металургійна компанія (УГМК) - в минулому один з найбільших металотрейдерів України. Створена бізнесменом Віталієм Гнатушенко. Пізніше компанія контролювалася акціонерами корпорації ІСД Сергієм Тарутою, Олегом Мкртчаном і Віталієм Гайдуком. Після того як в 2009 році контрольний пакет акцій ІСД викупила група інвесторів, яку фінансував російський ВЕБ, у металлотрейдера також з'явилися нові акціонери, пов'язані з цими інвесторами.

У 2019-2020 рр. УГМК провела істотну оптимізацію філіальної мережі. Згідно з інформацією на сайті компанії, в її складі зараз працює 6 металоторговельних майданчиків, хоча раніше їх кількість сягала 30.

Редактор: Артем Ільїн

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X