Зберегти працівників. Бізнес пропонує продовжити бронювання від мобілізації ще на місяць

8 лютого, 10:02
Новий порядок бронювання військовозобов'язаних було встановлено постановою уряду № 76 (Фото:Darla Hueske\Unsplash)

Новий порядок бронювання військовозобов'язаних було встановлено постановою уряду № 76 (Фото:Darla Hueske\Unsplash)

В ЄБА просять уряд продовжити бронювання від мобілізації ще на місяць.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням сприяти продовженню чинних бронювань співробітників ще на місяць.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні Асоціації.

Порядок бронювання військовозобов'язаних було встановлено постановою уряду №76 від 27 січня 2023 року.

При цьому Постановою визначено, що відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов'язаними рішеннями Мінекономіки до набрання чинності Постановою, діють протягом строку, на який вони надані.

В Асоціації наголосили, що зараз у бізнесу, зокрема представників рітейлу, фармацевтичної та медичної галузей, усіх напрямів сільського господарства та інших критично важливих підприємств, які бронювали своїх працівників, склалася ситуація, за якої термін відстрочення від призову працівників, які були заброньовані бізнесом у першу чергу черга (у період березня 2022 року), враховуючи всі періоди автоматичного продовження дії відстрочок, спливає у лютому 2023 року.

У той же час бізнес зазначає, що є окремі випадки, коли таким співробітникам було видано повістки з вимогою про прибуття до ТЦК та СП наступного дня після закінчення терміну відстрочки.

У ЄБА зазначили, що за новим Порядком є невизначеність документального підтвердження відповідності підприємств окремим критеріям. Зокрема, за останньою інформацією визначити критерії критичності для своїх напрямків та регіонів мають місцева влада та Міністерство.

При цьому за деякими критеріями для підприємств неоднозначна можливість надати інформацію. За попередніми оцінками бізнесу, процедура бронювання працівників за новим Порядком триватиме близько місяця.

«Висока ймовірність того, що бізнес не встигне завершити всю процедуру бронювання за вказаною вище категорією працівників до закінчення дії відстрочення від призову на військову службу», — заявили в ЄБА.

У свою чергу, це ставить під загрозу постійне функціонування окремих підприємств, так і економіки в цілому.

Як повідомлялося, 27 січня Кабмін затвердив порядок бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X