Бізнес про корупцію, зростання цін на паливо та інші головні ділові новини дня

29 січня 2018, 20:46

ТОП головних новин бізнесу за 29 січня від НВ Бізнес.

У Міжнародному рейтинговому агентстві Fitch вважають, що підвищення облікової ставки Національним банком України дозволить уповільнити інфляцію у країні.

Крім того, в агентстві зазначили, що рішення НБУ слабо відіб'ється на рейтингованих агентством українських компаніях, так як більшість з них залучає фінансування в іноземній валюті і орієнтовані на експорт, крім ДТЕК.

Відео дня

Бізнес став частіше стикатися з корупцією - опитування

Україна за показником впливу корупції на ведення бізнесу повернулася до ситуації, яка була у 2014 році.

Президент ACC Андрій Гундер зазначає, що корупція залишається проблемою для представників бізнесу в Україні. За його словами, 91% представників стикалися з корупцією під час ведення бізнесу в Україні. Відзначимо, що це на 10% більше, ніж у минулому році

Найбільше бізнес говорить про корупцію у судах - 71%, а також у податкових та митних органах Державної фіскальної служби - 54%. Крім того, 34% опитаних заявили про корупцію у місцевих органах влади.

Україна домовилася з американською компанією про постачання ядерного палива до 2025 року

Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом підписала контракт з американською Westinghouse Electric про постачання ядерного палива до 2025 року.

Новий контракт передбачається постачання ядерного палива для забезпечення 7 з 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років, що означає розширення і продовження дії поточного договору на шість енергоблоків, термін дії якого закінчується у 2020 році.

Україна стала спостерігачем Європейської організації морських портів

Адміністрація морських портів України (АМПУ) отримала статус спостерігача Європейської організації морських портів (European Sea Ports Organization - ESPO).

Керівник адміністрації морпортів Райвис Вецкаганс заявив, що цей крок важливий для реалізації дорожньої карти щодо імплементації нормативних документів ЄС у сфері морського транспорту, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

Слід зазначити, що Україна не є країною-членом ЄС, тому має можливість приєднатися до ESPO тільки в статусі спостерігача.

В Україні різко зросли ціни на бензин і дизельне паливо

Вартість бензинів і дизпалива (ДТ) на українських АЗС з 26 по 29 січня 2018 року продовжила зростання на 0,1-1 грн/л.

Ціни на дизпаливо у найбільших мережах переступили за 30 грн/л, а вартість бензину А-95 впритул наблизилася до 33 грн/л.

Такими були головні ділові новини понеділка.

Показати ще новини
Радіо НВ
X