Бізнес-партнер Медведчука отримав нафтогазові родовища в окупованому Криму - Схеми

26 жовтня 2018, 09:51

В анексованому Росією Криму підводну ділянку Глибока нафтогазового родовища в Чорному морі віддали приватній компанії Нові проекти, директор якої є бізнес-партнером родини Віктора Медведчука.

Про це йдеться в новому розслідуванні програми Схеми: корупція в деталях, передає Радіо Свобода.

У 2016 році підприємству Нові проекти прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв за особистим розпорядженням видав ліцензію на розробку і видобуток вуглеводнів в анексованому чорноморському родовищі. Директор компанії - Антон Сергійович Дорноступ - єдиний засновник іншої російської компанії - Главнефтесервис, яка на 100% володіє Новими проектами.

Відео дня

Обидві компанії, відповідно до російського реєстру юросіб, прописані за адресою, де зареєстровані компанії, пов'язані з колишнім російським чиновником Валерієм Паком і сім'єю Медведчука.

Пак працював на посаді заступника міністра природних ресурсів і очолював Федеральне агентство з користування надрами, а після звільнення з державної служби у 2015 році працює директором в НЗНП Трейд. Ця компанія контролюється Оксаною Марченко - дружиною Віктора Медведчука. Це підтвердив і сам Медведчук.

Дорноступ є співзасновником ще кількох російських компаній, які, згідно з російськими бізнес-реєстрами, також пов'язані з сім'єю Медведчука-Марченко. Дорноступ почав цікавитися газовим бізнесом тільки в грудні 2015 року. До цього він торгував м'ясопродуктами в Оренбурзькій області РФ і був зареєстрований як фізособа-підприємець.

На ділянці Глибока, за попередніми даними, може бути до 8,3 млн тонн нафти і 1,4 млрд куб. м газу.

При цьому, експерти нафтогазового ринку в коментарях російським ЗМІ повідомили, що Нові проекти - невідомий гравець в галузі. У компанії немає відповідного обладнання для дослідження шельфу і буріння свердловин. Інші ж компанії навряд чи їй в цьому допоможуть, побоюючись західних санкцій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X