Бізнес-омбудсмен заявив про рекордну кількість скарг від українських підприємців

1 листопада 2017, 16:19
У третьому кварталі 2017 року Рада бізнес-омбудсмена отримала рекордну кількість скарг за всю історію роботи - 408

Про це йдеться у прес-релізі Ради.

Також наголошується, що за звітний квартал закрито найбільше розслідувань - 214, а фінансовий ефект роботи Ради перевищив 10,4 млрд грн за 2,5 року діяльності.

Відео дня

91% від усіх отриманих Радою скарг склали: податкові і митні питання (65%), дії силовиків (12%), неправомірні дії державних регуляторів (8%) і органів місцевого самоврядування (6%). Число звернень на затримку з поверненням ПДВ, найбільш поширеною проблемою попередніх періодів, скоротилося більш ніж удвічі в порівнянні з попереднім кварталом.

У зв'язку з потоком скарг на блокування податкових накладних (40% від загальної кількості скарг) відбулися зміни у портреті скаржника. На 11 процентних пунктів (до 74%) зросла частка малого та середнього бізнесу, на 10 процентних пунктів (до 82%) - частка українських компаній. Найчастіше скаржилися представники оптової та роздрібної торгівлі, промисловці і аграрії. При цьому з початку року спостерігається поступове зростання звернень від великого і іноземного бізнесу. Найбільш активними регіонами стали Київ (157 скарг), Дніпропетровська (40), Харківська (35), Київська (32) і Одеська (23) області.

Крім того, Рада відзначила, що співпраця з держорганами залишається ефективниою - на кінець звітного кварталу виконано 87% наданих рекомендацій. Також у цьому кварталі Рада бізнес-омбудсмена підписала меморандум про співпрацю зі Службою безпеки України.


Рада бізнес-омбудсмена - незалежний постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, заснований з метою створення прозорих умов роботи державних і місцевих органів влади, державних і підконтрольних державі компаній, а також для запобігання корупції.

Рада фінансується через мультидонорний рахунок ЄБРР, відкритий у 2014 році з метою створення комфортних умов ведення бізнесу для українських підприємців. Країни-донори - Великобританія, Німеччина, Данія, Італія, Нідерланди, Польща, США, Фінляндія, Франція, Швеція, Швейцарія, Японія і Європейський Союз.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X