Негативний прогноз. Fitch погіршило кредитний рейтинг «зеленої» компанії Ахметова
Рейтингове агентство Fitch змінило довгостроковий кредитний рейтинг компанії ДТЕК ВДЕ бізнесмена Ріната Ахметова з В на В-, прогноз — негативний.
Як повідомили у ДТЕК ВДЕ, причинами перегляду рейтингу в Fitch назвали системну кризу і відсутність подальших реформ в енергетиці, нестабільність розрахунків і борги за вироблену зелену електроенергію з боку ДП Гарантований Покупець, які негативно впливають на фінансовий стан і ліквідність компанії.
«Іншими важливими факторами є відсутність ухвалених рішень щодо змін у законодавстві щодо перегляду розмірів зеленого тарифу і загальне погіршення економічної ситуації в Україні на тлі пандемії коронавірусу», — сказано в повідомленні.
Також зазначається, що з березня 2020 року рівень розрахунків ГарПока з виробниками зеленої електроенергії варіюється від 5 до 10%. На кінець травня заборгованість перед ДТЕК ВДЕ досягла 1,8 млрд грн без ПДВ. Якщо ситуація з розрахунками не зміниться, фінансовий стан компанії стане ще більш ослабленим, що може привести до подальшого зниження рейтингу.
«Зниження рейтингових показників ДТЕК ВДЕ відображає кризу у відновлюваній енергетиці України. В аналогічних складних умовах знаходяться всі інвестори ВДЕ. Сьогодні вкрай важливо стабілізувати ситуацію в галузі і знайти взаємоприйнятні компромісні рішення між державою та інвесторами для виходу з кризи», — заявив гендиректор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш.
За його слова, затягування рішень погіршує ситуацію, вкрай негативно впливає на інвестиційний клімат і може призвести до незворотних наслідків.
Як повідомлялося, 10 червня дві асоціації ВДЕ, що брали участь у медіації з органами влади під патронатом Європейського Енергетичного Співтовариства, підписали Меморандум про взаєморозуміння з Кабміном.
«Меморандум означає фактичне погіршення фінансових умов всіх проектів ВДЕ. Це ціна бездіяльності і помилок, за яку заплатять інвестори в поновлювану енергетику. Положення даного меморандуму мають лягти в основу змін у законодавстві, і, після прийняття цих регуляторних змін парламентом, сприяти стабілізації ситуації і виходу галузі із затяжної кризи», — відзначили у ДТЕК.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.