Більшість боргів перед Укрнафтою "зависли" в компаніях-банкрутах

29 травня 2018, 12:14

90% дебіторських боргів напівдержавної компанії Укрнафта належать збанкрутілим компаніям або підприємствам, які не ведуть діяльності.

Про це розповів голова Офісу великих платників податків Євген Бамбізов, передає ЕП.

За його словами, Державна фіскальна служба (ДФС) перевірила дебіторську заборгованість компанії в сумі 12,5 млрд грн. Бамбізов відзначив, що перевірка проводилась для того, щоб уся сума податкового боргу компанії була покрита заставним майном.

Відео дня

Однак, за висновками Офісу великих платників податків, для погашення податкового боргу можна використати лише 49 млн грн дебіторської заборгованості.

Бамбізов нагадав, що податковий борг Укрнафти складає 15,1 млрд грн, з яких офіс великих платників податків адмініструє 2,1 млрд грн, а регіональні відділення ДФС – 13 млрд грн. У податковій заставі знаходяться активи компанії на суму 14,5 млрд грн.

У судовому порядку Укрнафта намагається змусити Офіс взяти на баланс 2,1 млрд куб м газу, видобутого у 2006 році та спожитого населенням до 2008 року, йдеться у повідомленні.

"Третьою стороною у цьому судовому спорі є Укртрансгаз. І саме від Укртрансгазу ми отримали інформацію що цього газу Укрнафти у сховищах немає. Укрнафта намагається змусити нас взяти у заставу газ, якого фізично немає", - розповідає Бамбізов.

Останнє судове рішення було на користь Укрнафти. Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав ДФС описати газ. За словами Бамбізова, зараз готується апеляційний позов ДФС.

Відзначимо, що раніше в Укрнафті пообіцяли в поточному році виплатити до держбюджету 1,2 млрд грн податкового боргу.


НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 р операційне управління Укрнафтою здійснює група Приват.

Показати ще новини
Радіо НВ
X