Білорусів потіснили. Російський ГАЗ став лідером продажів вантажівок в Україні

10 січня 2017, 15:24
У 2016 році продаж нових вантажівок повною масою понад 3,5 т зросли на 46,62% і перевищили 2 тис. одиниць

При цьому, як пише autoconsulting, лідером українського ринку вантажівок в 2016 році зумів стати ГАЗ збільшивши реалізацію на 129,61%. На друге місце вперше в історії вийшов MAN, зайнявши майже 15% українського ринку.

Відео дня

Зростання числа угод відзначене майже у всіх активних операторів ринку, а деякі зуміли наростити продажі в десятки разів.

При цьому торішній лідер - білоруський МАЗ - тепер займає третю позицію і знизив реалізацію за підсумками року на 19,4% - до 312 од., а частку на ринку майже до 15% порівняно з 27,2% у 2015 році.

За інформацією AUTO-Consulting, МАЗу непросто дався перехід на стандарт Євро-5, який почав діяти в Україні з початку 2016 року. Реальні поставки МАЗів Євро-5 почалися лише в другій половині року, що і відбилося на показниках реалізації.

На четвертій позиції рейтингу – вантажівки Scania (в 2015 році займали третє місце), продажі яких зросли на 19,3% - до 179 од.

Суттєво додали в продажах Scania, Volvo, Mercedes-Benz, DAF, Renault. Негативний результат зафіксований у КАМАЗа (-18,6%), але його клієнтуру, а також частину споживачів МАЗів успішно підхопили дилери Ford Trucks. Турецькі Ford продемонстрували найбільш стрімке зростання на ринку і наростили продажі більш ніж в 16 разів.

Активізувалися на українському ринку і китайські вантажівки. Foton зумів навіть випередити вітчизняний КрАЗ, який весь рік позбавляли великих замовлень від бюджетних структур. І лише під кінець року КрАЗ почав переконувати чиновників, що українські вантажівки - теж гідний вибір.

Показати ще новини
Радіо НВ
X