Білорусь зупинила спотові поставки палива в Україну - ЗМІ

6 липня 2016, 14:56
Білоруські виробники нафтопродуктів перестали постачати продукцію за контрактами "день у день", повідомляє OilNews, посилаючись на джерела на ринку

З понеділка, 4 липня, Мозирський НПЗ перестав постачати товар на умовах "спот" (умови розрахунків, при яких оплата за угодою здійснюється негайно, як правило, протягом двох днів). Поки імпорт в Україну здійснюється на умовах TERM (довгострокові контракти строком від місяця).

Відео дня

Також НПЗ Нафтан повідомив про відсутність пропозиції бензину Євро-5 на липень для української сторони.

Зараз спотові угоди укладаються виключно через Білоруський нафтовий торговий дім, але обсяг пропозицій обмежений.

Така ситуація викликана дефіцитом нафти в Білорусі, який в свою чергу пов'язаний з зменшенням поставок з Росії. За прогнозами джерела видання, така ситуація може тривати мінімум до кінця III кварталу.

В планах Росії скоротити на 5 млн т постачання нафти в Білорусь до кінця цього року. Концерн Білнафтохім в кінці червня отримав затверджений графік на третій квартал, за яким обсяг що надходить з Росії нафти буде знижений на 2,25 млн т.

Концерн проводить юридичну експертизу рішення, яке прийняла російська сторона, а також має намір провести консультації з Міненерго Росії.

Російська компанія Транснефть заявила, що "в рамках скорочення поставок у Білорусь" Росія перенаправить вивільнені обсяги нафти транзитом на експорт у треті країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X