Білорусь запустила одну з найпотужніших гідроелектростанцій

7 липня 2017, 12:05
Полоцька гідроелектростанція (ГЕС, Білорусь) введена в експлуатацію

Про це повідомила прес-служба Біленерго.

"30 червня 2017 року завершено будівництво Полоцької гідроелектростанції на Західній Двіні", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що реалізація інвестиційного проекту розпочато білоруською Вітебскенерго у 2011 році. Генеральним підрядником будівництва виступала російська компанія Технопромекспорт. Обслуговуванням об'єкта в період будівництва спільно з фахівцями Вітебскенерго займалися представники чеської компанії Mavel, чиє обладнання було встановлено на ГЕС. Всього ж на об'єкті були задіяні близько десяти проектних, будівельних та електротехнічних організацій.

Відео дня

"Інвестиційний проект можна назвати інтернаціональним, так як над ним працювали білоруські, російські, українські, чеські, сербські фахівці", - відзначили в Біленерго.

Полоцька ГЕС є гребле-русловою низьконапорною гідроелектростанцією. Встановлена електрична потужність станції становить 21,66 МВт. Цього достатньо, щоб покрити споживання чотирьох районів області: Лепельського, Ушачського, Чашнікского і Россонського. Планується, що середньорічне вироблення складе 110 млн кВт.год

"Полоцька ГЕС разом з Вітебською стануть найпотужнішими ГЕС в країні. Використання енергії води в такому масштабі - це новий напрямок для Білорусі, і як показує досвід багатьох країн світу - правильний", - підкреслили в Біленерго.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X