Білорусь почала підготовку відповідних паливних обмежень для Росії

17 серпня 2018, 08:24

Білоруський державний концерн нафти і хімії - Белнефтехим - підтвердив плани Росії обмежити безмитне ввезення на територію Білорусі нафтопродуктів і почав збір інформації для підготовки індикативного балансу. Поставки палива з РФ в обсягах, що перевищують баланс, будуть заборонені.

Про це йдеться в листі концерну на адресу білоруських підприємств, що є в розпорядженні профільного видання enkorr.

Індикативний баланс визначить обсяг нафти та нафтопродуктів, які необхідні для внутрішніх потреб Білорусі. Таким чином, планується обмежити реекспорт Білоруссю російських нафтопродуктів. Очікується, що обмежать поставки з четвертого кварталу 2018 року.

Відео дня

РФ, поставляючи до Білорусі нафту, нафтопродукти та автогаз без сплати мита в межах єдиного економічного простору, домагається від Мінська відмови від реекспорту пільгових поставок палива, який приносить білоруському бюджету додаткові доходи, а російському - збитки.

Згідно залізничної статистики, експорт нафтопродуктів з РФ до Білорусі безперервно зростає: в два рази - в 2017 році порівняно з 2016-им, до 3,3 млн т, а в першому півріччі поточного року - ще на 44% до того ж періоду 2017-го, до 2 млн т. Поставки автогазу зросли відповідно на 133%, до 551,1 тис. т і на 128% до 479,8 тис. т.

Показати ще новини
Радіо NV
X