Білорусь офіційно відмовилася від російської електроенергії

21 грудня 2017, 11:50
Оператор енергосистеми Білорусі – компанія Біленерго – повідомив російську компанію Інтер РАО про відмову республіки купувати електроенергію в Росії у 2018 році

Про це заявив гендиректор Біленерго Євген Воронов, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми всі переговори з ними (Інтер РАО - ред.) провели та позначили всі наші подальші умови. За умовами економічної доцільності ми вирішили не брати електричну енергію, і вони про це знають", - сказав Воронов.

Відео дня


Компанія Інтер РАО є оператором експорту-імпорту електроенергії в РФ. Згідно зі звітом компанії, комерційний експорт електроенергії в Білорусь знизився за 9 місяців 2017 року на 18,5% порівняно з аналогічним показником минулого року і становив 2,5 млрд кВт.год


Раніше віце-прем'єр Білорусі Володимир Семашко повідомляв, що Білорусь планує повністю відмовитися від імпорту електроенергії після введення в експлуатацію власної атомної електростанції.

У свою чергу міністр енергетики Білорусі Володимир Потупчик заявляв в парламенті, що імпорт електроенергії буде припинено вже у 2018 році. Зокрема, він сказав, що завершено переговори з цього питання з Росією. "Дійшли висновку, що не будемо закуповувати її за цінами Росії, а будемо заміщати її власним виробленням. Вже з 2018 року ми повністю відмовляємося від імпорту електроенергії", - говорив Потупчик.

Джерело в галузі пояснило Інтерфаксу, що з січня зросте ціна потужності в Росії, крім того, вийде в ремонт основна експортна ЛЕП на 750 кВ.

Показати ще новини
Радіо NV
X