Білорусь різко скоротила поставки бензину в Україну

2 листопада 2017, 11:10
Поставки бензину А-92 з Білорусі у жовтні знизилися в порівнянні з середньомісячним значенням поточного року на 91% - до 4 тис. т

Про це повідомляє enkorr.

Різке скорочення поставок від основного постачальника призвело до дефіциту балансу А-92 в обсязі 30-35 тис. т, що становить близько 40% споживання цієї марки. Передбачається, що така нестача буде провокувати зростання цін на моторне паливо.

Відео дня

Відзначається, що споживання бензину А-92 у 2017 році становить 80-85 тис. т на місяць. З них на імпорт припадає 40-45 тис. т, які на 98% наповнюються з Білорусі.

Згідно з оперативними даними, у жовтні 2017 року імпортні поставки А-92 склали 9,7 тис. т, з яких всього білоруські - 4 тис. т. Це є мінімальним обсягом білоруських поставок за доступний для огляду період.

Крім того, жовтневий обвал поставок з Білорусі був відзначений і по бензину А-95: 10,5 тис. т проти середньомісячних 40 тис. т в 2017 році.

Зазначається, що причинами різкого зниження поставок є плановий ремонт на Мозирському НПЗ, який почався 10 вересня і має закінчитися до кінця жовтня. А також закінчення у вересні більшості терм-договорів Білоруської нафтової компанії (БНК) з українськими компаніями.

За словами трейдерів, у жовтні БНК відправила великі партії бензину на експорт через балтійські порти. Джерела у білоруській нафтовій галузі також вказують на фактор триваючого більше півроку пошуку нового глави БНК, що обмежує маневреність менеджменту компанії при прийнятті рішень.

Показати ще новини
Радіо NV
X