Білорусь суттєво скоротила імпорт українських помідорів

15 серпня 2018, 08:17

З початку року Україна суттєво скоротила експорт томатів. Головною причиною зниження поставок є ослаблення попиту з боку компаній з Білорусі.

Про це повідомила Українська плодоовочева асоціація.

Так, за офіційними даними, з січня по липень цього року Україна експортувала 6,3 тис. тонн свіжих томатів, що це на 24% менше, ніж за такий же період роком раніше. У грошовому вираженні експорт цієї продукції впав на 18% і становить трохи менше ніж $6,1 млн.

Відео дня

Головним покупцем українського томата на зовнішньому ринку традиційно виступає Білорусь, на частку якої припало близько 75% всього експорту. При цьому порівняно з періодом з січень за липень 2017 року експорт в зазначеному напрямку в натуральному вираженні скоротився на 37% і становить 4,7 тис. тонн. У грошовому ж еквіваленті зниження становило 55% і поставки томату на ринок Білорусі принесли українським компаніям за 7 місяців 2018 року $2,8 млн.

Водночас поставки на ринок Польщі в натуральному вираженні зросли одразу в 1,8 рази. Зокрема, за січень-липень українським компаніям вдалося відвантажити на польський ринок 1,48 тис. тонн свіжих томатів. Однак, це не дозволило їм в повній мірі компенсувати ослаблення попиту з боку білоруських імпортерів.

Замикає ТОП-3 провідних імпортерів українського томата Молдова. Однак експорт в цьому напрямку несуттєвий і з початку року становить всього 48 тонн.

Показати ще новини
Радіо NV
X