Енергоінтеграція. Білорусь і РФ підпишуть документ про єдиний ринок газу до кінця 2023 року

10 вересня 2021, 10:00

Білорусь і Росія підпишуть договір про спільний ринок газу до 1 грудня 2023 року. Також розглядається питання об'єднання ринків нафти та нафтопродуктів і договору про єдиний ринок електроенергії.

До 1 грудня 2023 року Білорусь і РФ підпишуть документ про єдиний ринок газу в рамках Союзної держави, в наступному році ціна на російський газ для Білорусі підвищуватися не буде.

Відео дня

Про це президент РФ Володимир Путін заявив за підсумками зустрічі з Олександром Лукашенком, передає Інтерфакс-Україна.

Ціна російського газу для Білорусі на 2021 рік становить $128,5 за тисячу кубометрів. У 2020 році поставки становили 18,766 млрд куб. м, за 7 місяців 2021 року вони зросли на 10% - до 11,366 млрд куб. м.

Путін зазначив, що ціна на російський газ для Білорусі «не індексується ні за російською, ні за доларовою інфляцією».

Також повідомляється, що сторони передбачили укладення договору про об'єднання ринків нафти та нафтопродуктів і договору про єдиний ринок електроенергії.

У свою чергу Лукашенко уточнив, що по нафті країни «Вийшли на рівень торгівлі за світовими цінами з урахуванням вилучення мита, якщо ми продаємо нафтопродукти за межі Білорусі».

Раніше в Білорусі заявляли про готовність до створення єдиного з Росією ринку газу Союзної держави.

Всього за підсумками зустрічі Олександр Лукашенко і президент РФ Володимир Путін узгодили 28 союзних програм. Очікується, що вони будуть підписані до кінця 2021 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X