Білл Гейтс несподівано підтримав ФБР у вимозі до Apple зламати iPhone

24 лютого 2016, 00:06
Засновник Microsoft Білл Гейтс підтримав запит ФБР про злом iPhone терориста Саїда Фарука, відомого також як "стрілець з Бернардіно"

Про це він заявив в інтерв'ю журналу Financial Times, передає Росбалт.

"Це конкретний випадок, коли уряд просить про доступ до інформації. Вони не просять про деякі загальні речі, вони говорять про конкретний випадок", - вважає Гейтс.

Відео дня

За його словами, запит про злом пристрою Apple нібито нічим не відрізняється від, наприклад, запиту про інформацію від телефонної компанії або банку.

"Давайте уявимо, що банк заклеїв дисковод і сказав: "Не змушуйте мене відклеювати стрічку, тому що тоді ви змусите мене робити це багато разів", - заявив засновник Microsoft.

У той же час свою заяву про злом зробила і Reform Government Surveillance (RGS) - організація, яка бореться за обмеження повноважень уряду в зборі інформації користувачів.

Так, в повідомленні RGS, членом якої є і Microsoft, йдеться, що IT-компанії вважають важливою боротьбу з тероризмом, проте від них не слід вимагати створювати лазівки для власних технологій, що дозволяють тримати в цілості особисті дані клієнтів.

Крім того, позиція Гейтса йде врозріз з думкою інших високотехнологічних компаній, як, наприклад, Facebook, Twitter, WhatsApp і Google.

Як повідомлялося, раніше суд США постановив, що Apple повинна надати технічну допомогу ФБР, яке просло доступ до iPhone Саїда Фарука.

Тім Кук у відповідь заявив, що компанія не може надати таку допомогу, тому що уряд по суті просить зламати систему захисту клієнтів, робота над якою йшла десятиліттями.


Нагадаємо, Саїд Фарук і його дружина Ташфин Малік 3 грудня 2015 року вбили 14 беззбройних людей і поранили ще більше двох десятків. Вони намагалися втекти, але були вбиті під час перестрілки з поліцією.

Як розповіли у ФБР, подружжя було послідовниками ідей радикального ісламу. Стрілянину в Сан-Бернардіно в бюро назвали найбільшим терактом в США після 11 вересня 2001 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X