Без Росії. Естонія дозволила будівництво нового газопроводу в Фінляндію

12 березня 2018, 10:10

Уряд Естонії дав дозвіл державній енергетичній компанії АТ Elering на будівництво газопроводу Balticconnector між Естонією і Фінляндією.

Таке рішення було ухвалено на засіданні 8 березня, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Газопровід почнеться з естонського півострова Пакрі (Pakri) і пройде дном Фінської затоки до Інко (Inkoo) в Фінляндії. Дозвіл надано на спорудження газопроводу в особливій економічній зоні Естонії, його довжина в водах Естонії становитиме близько 32,8 кілометрів.

Відео дня

Під час підготовчих робіт уже досліджено транскордонний вплив газопроводу на навколишнє середовище і проведені необхідні екологічні дослідження.

"Будівництво Balticconnector не супроводжуватиметься таким негативним впливом на навколишнє середовище, якого не можна уникнути", - йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

Проект будівництва газопроводу є частиною загальноєвропейської енергетичної мережі Європейського союзу TEN-E, метою якого є забезпечення ефективно працюючого енергетичного ринку і його диверсифікація.

Як повідомила компанія АТ Elering, будівництво може початися в другій половині нинішнього року.

Нагадаємо, що раніше сусідні в Естонією країни Балтії - Польщі, Литви і Латвії підписали лист, адресований головам парламентів європейських країн з попередженням про небезпеку російського газопроводу Північний потік-2, яким Росія хоче мінімізувати прокачування газу через Україну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X