Бензинова змова. "Групу Приват" звинуватили у протидії розслідуванню

14 листопада 2018, 12:00

Антимонопольний комітет України (АМКУ) заявляє про спроби затягнути розгляд справи про можливе скоєння рядом мереж автозаправних станцій так званої групи Приват антиконкурентних узгоджених дій.

Про це повідомив глава комітету Юрій Терентьєв, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"На даний час є деякі спроби відповідачів блокувати процес розгляду цього питання. Так, Укрнафтою, яка є одним з відповідачів (у розслідуванні АМКУ - ред.) були (подані) позови до адміністративного суду, якими компанія намагається оскаржити законність дій комітету щодо збору доказів і взагалі проведення цього розслідування. Є також позови, подані до адмінсуду і іншими суб'єктами", - сказав він.

Відео дня


У партнерські мережі Авіас, які на ринку пов'язують з "групою Приват", входить близько 1,6 тис. АЗС по всій країні. Станції мережі працюють під брендами ANP, Укрнафта, Авіас плюс, Мавекс, Sentosa Oil, Юкон, ЗНП, Rubix і ін.


Як приклад Терентьєв навів позов, поданий одним з відповідачів, відповідно до якого суддя Адміністративного суду Києва зупинив дію подання за попередніми висновками і заборонив комітету приймати рішення щодо розгляду справи по суті.

Терентьєв повідомив, що комітет планує оскаржити такі рішення. Він припустив, що подібні дії з боку учасників справи можуть бути процесуальними зловживаннями, оскільки всі питання, які поставлені при подачі позовів до судів, пов'язані з повнотою збору доказів.

За словами глави комітету, наступне засідання у справі призначено на 4 грудня. До цієї дати сторони можуть додатково звертатися до комітету і надавати роз'яснення.

Він також підкреслив, що 1 625 автозаправних комплексів, що належать компаніям Виробничо-торгова фірма Авіас, Торговий дім Авіас, Пром Гарант Плюс, Альянс Еволюшн, Укртатнафта і 169 операторам АЗС (в тому числі Укрнафті і Фірмі Укртатнафтасервіс), щодо яких ведеться справа, в деяких регіонах мають високу ступінь концентрації.

"Так, наприклад, в Дніпропетровській області ступінь концентрації доходить до 70-80%. Фактично вони протягом останніх 10 років реалізовували антиконкурентну узгоджену політику щодо встановлення однакових цін, однакових умов реалізації, у зв'язку з чим у вересні 2016 року і було розпочато розгляд даного справи", - підсумував глава комітету.

Нагадаємо, що АМКУ в кінці 2016 року розпочав розгляд справи про можливе скоєння мережами ряду АЗС антиконкурентних узгоджених дій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X