Білорусь наростить поставки темних нафтопродуктів в Україну на тлі російських санкцій

23 квітня 2019, 17:22

Збільшення обсягів експорту нафтопродуктів з Білорусі в Україну буде залежати від ситуації на ринку

Білорусь готова наростити поставки темних нафтопродуктів, зокрема, бітуму в Україну на тлі обмежень, введених відносно Києва з боку РФ, заявив 23 квітня заступник голови Білоруської нафтової компанії (БНК) Сергій Гриб. Про це повідомляє Прайм.

Відео дня

Як повідомлялося, раніше РФ заборонила імпорт з України окремих видів продукції машинобудування, легкої промисловості та металообробки, трубної продукції, паперу та картону, одягу і взуття. Крім того, з 1 червня Росія буде поставляти Україні вугілля, бензин і дизпаливо тільки за окремими дозволами. А експорт нафти, етану, бутану, бітуму, етилену і пропилену з РФ в Україну заборонено повністю.

"Що стосується поставки Росією інших продуктів, таких, як, наприклад, бітуми, то ми очікуємо зростання поставок з боку Білорусі", - заявив Гриб журналістам.

23 квітня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Кабмін знайде можливість мінімізувати збиток від прийнятої російським урядом заборони експорту в Україну нафти і нафтопродуктів.

При цьому Гриб не очікує зростання поставок білоруських світлих нафтопродуктів в Україну на тлі введених РФ обмежень. "Якщо правильно читати постанову уряду РФ, то там є кілька нюансів. Якщо ми говоримо про бензини, дизельне паливо, то в ньому зазначено, що поставка на територію України може здійснюватися з дозволу уповноважених органів Росії. Наскільки відомо, в поточний момент ця поставка здійснюється", - пояснив заступник голови БНК.

19 квітня в прес-службі регулятора галузі - білоруського держконцерну Белнефтехим - заявили, що збільшення обсягів експорту нафтопродуктів з Білорусі в Україну буде залежати від ситуації на цьому ринку, насамперед, від критерію маржинальності.

Показати ще новини
Радіо НВ
X