Несплата податків на 700 млн грн. БЕБ проводить обшуки на великому нафтопереробному заводі

9 листопада 2022, 14:21
БЕБ прийшла з обшуками на великий нафтопереробний завод (Фото:Пресслужба БЕБ)

БЕБ прийшла з обшуками на великий нафтопереробний завод (Фото:Пресслужба БЕБ)

У БЕБ заявили, що прийшли з обшуками на великий нафтопереробний завод.

Співробітники Бюро економічної безпеки та СБУ перевіряють інформацію про ухилення від сплати податків керівництвом одного із найбільших нафтопереробних заводів України.

Відео дня

Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

У Бюро додали, що в протиправній схемі ухилення також задіяно групу підприємств, які постачають паливно-мастильні матеріали. Їхнім власником є один із найбагатших олігархів України.

За даними слідства, протягом 2019-2022 років посадові особи кількох підприємств, ймовірно, занизили податкові зобов'язання з акцизного податку.

"Зокрема, приховували та відображали у податковій та бухгалтерській звітності фінансово-господарські операції. За інформацією ВЕБ, ухилення від сплати податків може становити понад 700 млн грн», — йдеться у повідомленні ВЕБ.

В офісних приміщеннях та нафтопереробному заводі проводяться санкціоновані обшуки.

Також перевіряється інформація про можливі порушення, скоєні з метою збільшення прибутку під час виготовлення пального, додали у Бюро.

Детективи виробляють забір зразків палива для відповідної експертизи.

Досудове розслідування щодо кримінального провадження за ознаками порушення передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України ( Ухилення від сплати податків, зборів, обов'язкових платежів).

Раніше повідомлялося, що співробітники СБУ забезпечують "передачу в держвласність" одного з найбільших нафтопереробних заводів країни. В Укрнафті поскаржилися на блокування офісу озброєними людьми.

7 листопада стало відомо, що підприємства Мотор Січ, Укрнафта, Укртатнафта, АвтоКрАЗ та Запоріжтрансформатор переходять у власність держави.

Основою рішення про націоналізацію компаній став закон та наказ Верховного головнокомандувача Володимира Зеленського.

Акції підприємств вилучено у розпорядження Міноборони України на період дії воєнного стану. За словами голови Міноборони Олексія Резнікова, сформовано наглядові поради, які призначатимуть поточний менеджмент.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X