Бар'єр для PayPal. Рада провалила закон про електронні гроші в Україні

20 червня 2017, 17:06
Верховна Рада України відмовилася дозволити небанківським фінансовим установам випуск електронних грошей. Даний законопроект полегшував вихід на український ринок міжнародних платіжних систем і дозволяв небанкам випускати електронні гроші

За прийняття за основу законопроекту №5361-д проголосували 180 депутатів при мінімально необхідних 226, передають Українські новини.

Документом пропонувалося надати небанківським фінустановам, які мають ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунків, право емітувати електронні гроші (в даний час таким правом володіють виключно банки).

Відео дня

Планувалося дозволити Держказначейству випускати електронні гроші, які будуть прийматися в рахунок оплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

Законопроект також встановлював можливість оплати товарів і послуг електронними грошима, випущеними нерезидентами.

Як пише Інтерфакс-Україна, спроба голови Верховної Ради Андрія Парубія повернути законопроект авторам на доопрацювання також виявилася безуспішною.

Таким чином, документ повністю відхилено.

НБУ зазначав, що буде встановлювати для фізичних осіб ліміт володіння електронними грошима нерезидентів.

"На світовому платіжному ринку динамічно розвиваються системи, які забезпечують проведення платежів і розрахунків в мережі Інтернет (PayPal, ApplePay, GoogleWallet) з використанням платіжних карт і електронних грошей. Українські громадяни зацікавлені у використанні послуг таких систем інтернет-розрахунків, зокрема це фрілансери, що пропонують свої роботи за кордоном через Інтернет", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, що в 2016 році користувачі оплатили електронними грошима товари, роботи і послуги на загальну суму 3 млрд гривень.

Нагадаємо, що Національний банк України (НБУ) нагадав банкам і учасникам платіжного ринку про заборону надання послуг з використанням електронних грошей торгових марок Webmoney, Яндекс.Деньги, QIWI Wallet і Wallet one у зв'язку з відсутністю погоджених з Нацбанком правил їх використання.

Також повідомлялося, що Нацбанк і PayPal проводили переговори про розширення роботи сервісу в нашій країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X