Бар'єр для 4G в Україні: тендер на швидкісний мобільний інтернет може зірватися – ЗМІ

26 липня 2017, 11:40
Майбутні тендери на зв'язок четвертого покоління (4G) виявилися під загрозою зриву. Міністерство юстиції відмовилося проводити держреєстрацію порядку проведення конкурсів на радіочастоти. Це тривожний сигнал. Без візи відомства восени оператори не зможуть купити нові ліцензії

Про це пише liga.net.

Як зазначає видання, в листі міністерства до Нацкомісії вказується, що держоргани, згідно з Господарським кодексом, не мають права приймати рішення, що призводять до необгрунтованого сприяння окремим гравцям ринку.

Відео дня

Мін'юст також посилається на постанову Кабміну від 2015 року, згідно з якою переможцями конкурсу на 4G визначаються компанії, які запропонували найбільшу ціну за діапазон частот.

Тим часом порядок проведення конкурсів, розроблений НКРЗІ, передбачає право пріоритетного викупу трьома мобільними операторами (Київстар, Vodafone, lifecell) перших лотів частот в діапазоні 1800 МГц.

За задумом регулятора, компанії, які добровільно здають свої діючі 2G-ліцензії у цьому діапазоні, отримують гарантію того, що на конкурсі ім знову дістанеться більша частина цього ж ефіру. Тільки вже під новий стандарт - 4G. Таким чином, мінімальна сума, яка буде зібрана за підсумками тендера, повинна скласти близько 4 млрд грн.

"Зрозуміло, в ході торгів вартість лотів може вирости, а в такому випадку збільшиться і загальна сума зборів. Але торгуватися нинішні оператори і нові бажаючі гравці (якщо такі з'являться) зможуть лише за три невеликі лоти по 10 МГц кожний. Решту 80% спектра в цьому діапазоні оператори викуплять фактично за стартовою ціною", - зазначає видання.

При цьому, НКРЗІ минулої п'ятниці звернулася до міністерства за повторним узгодженням.

Як пише у своєму листі регулятор, лотів, які будуть виставлені на відкритий аукціон, буде досить, щоб залучити на тендер нових учасників, крім існуючих трьох гравців.

У листі глава НКРЗІ Олександр Животовський підкреслює, що в уже узгодженому Мін'юстом і поданому в Кабмін проект постанови про зміни в план радіочастот з метою запуску 4G передбачено забезпечення безперервності надання послуг споживачам в діапазонах, які будуть виставлені на конкурс.

"Без права першого викупу частот на тендері може з'явитися спекулянт, який намагатиметься викупити спектр нинішніх мобільних операторів. Якщо компанії втратять права на частоти, на яких зараз працюють 2G-мережі, їм не залишиться нічого іншого, крім як закрити бізнес", - зазначає Животовський.

У листі регулятора також зазначено, що порядок проведення конкурсів уже був узгоджений з АМКУ, а у Мін'юсту в свою чергу не має повноважень перевіряти дотримання антимонопольного законодавства.

Раніше НКРЗ вперше вирішила розіграти LTE-ліцензії (4G/LTE) у 12 областях, а також Севастополі і Криму.

Ще раніше НКРЗІ повідомляло, що проведе 4G/LTE-тендер в діапазоні 2,6 ГГц до кінця 2017 року.

Пізніше НКРЗІ заявляла, що має намір провести розпродаж радіочастот в привабливому для мобільних операторів діапазоні до кінця 2017.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X