Азербайджан, Грузія і Туреччина відкрили залізничну лінію, яка пов'язала Азію і Європу в обхід Росії

30 жовтня 2017, 23:05
Лідери Азербайджану, Грузії, Туреччини в понеділок, 30 жовтня, урочисто відкрили глобальний проект залізниці, який пов'язує Китай і Європу в обхід Росії

Як пише Радіо Свобода, вартість так званого Шовкового шляху перевищила $1 мільярд.

Дорогу почали будувати в 2007 році і планували здати до 2011 року, але кілька разів переносили терміни.

Відео дня

За словами президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, цей шлях профінансували країни-учасниці своїми силами.

Церемонія проходила в селищі Алят, що є далекою околицею столиці Баку (Азербайджан), в 70 кілометрах на південний схід від центру міста, станція є важливим залізничним вузлом.

Потяги з Китаю їдуть в Казахстан через новий залізничний термінал, так званий сухий порт Хоргос. Далі через весь Казахстан вони їдуть до берега Каспійського моря. Після переправи на поромі в Баку вони увійдуть на нинішню залізницю, що йде через Грузію (Тбілісі) до Туреччини (Карс), звідки вже наявними залізничними коліями вантажі можна доставляти до всієї Європи.

Для її створення проклали нову 105-кілометрову гілку з грузинського Ахалкалакі до Карса. Нова залізниця сприятиме економічному підйому в регіонах.

Очікується, що на першому етапі пропускна здатність нової магістралі складе 5 мільйонів тонн вантажів на рік, а вже в наступному її планується збільшити до 15 мільйонів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Укрзалізниця на початку 2018 реалізує пілотний проект з організації приміського залізничного сполучення навколо великих міст, спочатку цей проект почне діяти в Київському вузлі.

Показати ще новини
Радіо NV
X