Автозавод Дерипаски веде переговори з США про зняття санкцій - Reuters

20 грудня 2018, 19:50

Команда російського олігарха Олега Дерипаски веде переговори з Міністерством фінансів США про зняття американських санкцій з автовиробника ГАЗ, повідомляє агентство Reuters з посиланням на п'ять джерел, близьких до переговорів.

Напередодні Мінфін США вирішив зняти санкції з алюмінієвого гіганта Русал і його материнської компанії En+ після того, як Дерипаска погодився скоротити свою участь в компаніях.

Відео дня

Однак ГАЗ, найбільший в Росії виробник легких комерційних автомобілів, не згадувався в повідомленні Мінфіну. ГАЗ експортує автомобілі в більш ніж 25 країн світу, його частка на російському ринку легких комерційних автомобілів становить близько 50%.

"Переговори (з Управлінням з контролю за іноземними активами щодо ГАЗу) тривають, вони відокремлені від переговорів по інших компаніях Дерипаски, оскільки це інший ринок, і інші гравці зацікавлені у скасуванні санкцій", - сказало одне з джерел.

Друге джерело, знайоме з переговорами, повідомило, що зняття санкцій з автозаводу Дерипаски буде залежати від змін у складі акціонерів, як у випадку з En+. Відповідно до угоди з Мінфіном США, частка Дерипаски в En+ скоротиться з 70% до менше 50% з обмеженням права голосу.

Два інших джерела зазначили, що для зняття санкцій з ГАЗ може бути продана частина активів автозаводу або частка в ньому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X