Автомобільний газ чекає рекордне подорожчання — аналітики

18 серпня 2017, 11:30
Роздрібні ціни на зріджений газ будуть рости через великий дефіцит поставок, викликаний рядом несприятливих чинників

Про це повідомила Консалтингова група А-95 .

З 1 липня по 17 серпня оптові ціни на пропан-бутан виросли на 63% і перевищили позначку 24 тис. грн/т абсолютний рекорд за всю історію спостережень. Вартість газу на кордоні за цей період зросла вдвічі, що обумовлено гострою нестачею ресурсу.

Відео дня

За словами аналітика А-95 Артема Куюна, дефіцит зрідженого газу в Україні зараз оцінюється в 30 тис. тонн, що становить близько 20% місячної потреби ринку в цей період.

На думку експерта, оперативно замістити відсутні обсяги газу не вдасться. Так як ключові виробники Росії, Білорусі і Казахстану самі відчувають нестачу через ремонтні роботи на заводах, що вже призвело до зникнення вільних обсягів на ринку всієї Східної Європи, зокрема Польщі. "Імпорт з західного напрямку також ускладнений інфраструктурними обмеженнями необхідністю перестановки вагонів з вузької колії на широку", відзначають в А-95.

Крім того, фахівці групи вказують на значні затримки в русі вагонів по території України, особливо в Одеській області.

"Через відсутність тепловозів доставка вагонів під навантаження в Румунію і назад займає близько 40 днів, працювати з таким плечем дуже ризиковано і дорого", каже Куюн.

За його словами, низька оборотність вагонів також не дозволяє здійснювати ефективні поставки газу з моря, де сьогодні ціни значно нижче, ніж в Україні.

При цьому, додатковим чинником дестабілізації поставок може стати зміна вимог ліцензування перевезень палив. Контролюючі органи вже анонсували, що з 1 вересня будуть вимагати ліцензії, але більшість компаній не встигне оформити необхідні документи.

В А-95 прогнозують, що дефіцит газу триватиме до середини вересня. Це буде стимулювати високі ціни в опті, а, отже, і в роздрібі. За прогнозами експертів, виходячи з рівня оптової ціни 24 тис. грн за тонну, роздрібні ціни на автогаз досягнуть діапазону 14,5-14,7 грн/л.

Нагадаємо, за минулі вихідні зріджений газ в роздрібі масово подорожчав. АЗС підняли ціни від 10 коп до 1 грн за літр палива.

У період з 14 по 15 серпня 2017 року ціни на зріджений газ продовжили масове подорожчання в роздрібі на 10-40 коп./л.

Далі, 16-17 серпня, роздрібні ціни на зріджений газ в Україні також продовжили своє різке зростання.

Показати ще новини
Радіо NV
X