Автогаз найближчим часом подешевшає до 14 грн/л - учасники ринку

29 серпня 2017, 17:38
Ціна на скраплений вуглеводневий газ (ЗВГ) пройшла пікові значення і починає знижуватися, стабілізація ринку очікується протягом найближчих двох тижнів

Таку думку 29 серпня висловили учасники ринку і експерти на прес-конференції Причини подорожчання скрапленого газу, передає Інтерфакс-Україна.

Співвласник мережі АЗС КЛО Ігор Чернявський вважає, що ціни на оптовому ринку ЗВГ почали знижуватися в зв'язку зі зростанням пропозиції, і на початку вересня можна очікувати відкату роздрібних цін на нього приблизно до 14 грн/л з пікових значень в 16-17 грн/л.

Відео дня

"Пік вартості автогазу пройдено. Якщо перед святами нам пропонували по $680 за тонну, то зараз від того ж постачальника ми отримали пропозицію вже по $580 за тонну ", - пояснив Чернявський. Він також додав, що викликаний дефіцитом різке зростання цін на автогаз на українському ринку призвів до того, що для постачальників цей ринок став високопреміальним: з $20-40 за тонну премія зросла до $200-300.

Директор GT Group Владислав Колодяжний в свою чергу зазначає, що стабілізація ринку відбудеться до кінця вересня - початку жовтня. "А взимку ціни на ринку будуть приблизно такими ж, як і рік тому", - констатує він.

Учасники ринку пов'язують подорожчання автогазу з кінця липня з дефіцитом поставок на тлі сезонного піку споживання, інфраструктурними обмеженнями і роботою нелегального сектора.

За їхніми даними, зростання оптових цін в червні-серпні 2017 року склав 98% (до 29 тис. грн/т), роздрібних - 48% (до 16 тис. грн/т). Хоча раніше, в квітні-початку червня, ціна впала з 21 тис. грн до 14,5 тис. грн за тонну.

Експерти оцінили дефіцит поставок в серпні приблизно в 30 тис. тонн, або близько 20% від очікуваного споживання. За їх словами, наростання дефіциту поставок в серпні обумовлено введеними російської Федеральної службою технічного та експортного контролю (ФСТЕК) обмеженнями і зупинкою на ремонти ряду заводів в Росії і Білорусі, на які припадає відповідно 50-60% і 30-40% імпорту, а також відсутністю в Україні достатніх потужностей для зберігання зрідженого газу.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив профільним відомствам розібратися з ситуацією на ринку скрапленого газу, визначити причини підвищення ціни і вжити заходів щодо зниження вартості палива і підтримки конкуренції на ринку.

Показати ще новини
Радіо NV
X