Китай допоможе. Світові авіаперевезення можуть відновитись до докоронавірусного рівня вже цього року — FT

17 січня, 10:05
Глобальні авіаперевезення повернуться до допандемічного рівня (Фото:Bao Menglong \ Unsplash)

Глобальні авіаперевезення повернуться до допандемічного рівня (Фото:Bao Menglong \ Unsplash)

Світові авіаперевезення можуть повернутися до допандемічного рівня вже 2023 року завдяки Китаю.

Відновлення Китаєм міжнародних польотів допоможе відновити глобальні авіаперевезення до допандемічного рівня до середини 2023 року.

Про це пише Financial Times із посиланням на велику компанію з оренди літаків Avolon.

Відео дня

Відновлення перельотів може статися, незважаючи на те, що брак нових літаків продовжує заважати повному відновленню галузі.

У компанії зазначили, що після 70% відновлення пасажиропотоку в 2022 році завдяки Європі та Північній Америці, цього року зростання стимулюватиме саме Азія. Це сприятиме відкриття кордонів Китаєм.

Раніше експерти попереджали, що відновлення пасажирських авіаперевезень до рівня 2019 відбудеться не раніше 2024-го. Проте нещодавнє рішення Китаю знову відкрити свої кордони розглядається як останній крок, необхідний повного відновлення пасажирських перевезень.

Зазначається, що це рішення викликало зростання кількості бронювань рейсів, хоча вони залишаються значно нижчими за допандемічний рівень.

Кількість бронювань вихідних міжнародних рейсів у період з 26 грудня до 3 січня підскочила на 192% порівняно з тим же періодом минулого року. Однак ця цифра все ще на 85% нижча за допандемічний рівень.

Експерти вважають, що рівень бронювання зростатиме, оскільки авіакомпанії у Китаї наймають персонал та відновлюють свої розклади міжнародних рейсів. Проте фахівці побоюються, що мандрівників можуть відштовхнути правила тестування, введені для авіапасажирів, які подорожують із Китаю.

Загальмувати відновлення можуть проблеми у основних виробників Airbus та Boeing. За даними Avalon, близько 2400 запланованих літаків не були побудовані через пандемію.

Роком раніше Airbus і Boeing наростили виробництво літаків, щоб задовольнити зростаючий попит з боку авіакомпаній.

Так, Airbus поставив 661 літак у 2022 році, збільшивши виробництво на 8%. У свою чергу, Boeing збільшив виробництво на 41% - до 480 штук.

Раніше повідомлялося, що в 2023 році авіаквитки подорожчають по всьому світу через інфляцію, подорожчання палива та необхідність облітати повітряний простір РФ.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X