Лотерейні квитки. Чому авіакомпанії продають місця на рейси з України в кінці травня і коли ми знову зможемо безпечно літати

14 травня 2020, 07:07
НВ Преміум
Автор: Артем Ільїн

Уряд зберігає вперте мовчання щодо термінів відновлення регулярного авіасполучення. Але квитки на рейси з 23 травня з України в Європу і США продаються. Які ризики купують пасажири?

Минулого тижня Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України заявив, що повноцінного відновлення міжнародних пасажирських авіаперевезень не буде до кінця літа. Незважаючи на це, кілька іноземних авіакомпаній підтвердили готовність літати в нашу країну вже з кінця травня. Авіакомпанія МАУ також оголосила про продаж квитків на рейси з США з 23 травня. Тобто відразу ж після чергового етапу ослаблення карантину.

Відео дня

НВ Бізнес розбирався чому авіакомпанії зробили такі заяви, що заважає відновленню регулярних авіаперевезень і які у громадян України перспективи «злітати на каву до Відня» цього літа і з мінімальним ризиком заразитися COIVID-19.

Попереджувальний знак в аеропорту Бориспіль (Фото: Артем Ільїн / НВ Бізнес)
Попереджувальний знак в аеропорту Бориспіль / Фото: Артем Ільїн / НВ Бізнес

Відповідальність — візьміть її хто-небудь

«У жовтні 2015 року в Єгипті розбився пасажирський літак російської авіакомпанії. Я тоді в Міністерстві інфраструктури курирував авіацію, тому радники відразу ж прибігли з рекомендаціями повністю заборонити польоти до Єгипту. Але ми разом з Державіаслужбою провели власне розслідування, посилили заходи безпеки і прийняли рішення не скасовувати польоти, щоб не зірвати відпустку тисячам українців», — згадує Володимир Шульмейстер, колишній перший заступник міністра інфраструктури України. Він нагадує, що керівництво міністерства тоді виступило на прес-брифінгу та взяло на себе публічну відповідальність за прийняті рішення. Хоча величезна кількість людей в уряді і навколо нього вважали, що краще перестрахуватися: «Можна було знайти аргументи, щоб обґрунтувати заборону на польоти до Єгипту. І населення їх прийняло б!». Екс-чиновник вважає, що зараз дуже не вистачає рішучості і якісної комунікації з боку держорганів для відновлення регулярного міжнародного авіасполучення і роботи громадського транспорту в цілому.

Кабінет міністрів України поки офіційно не повідомляє про конкретні терміни відновлення регулярних авіаперевезень. Більш того, навіть для узгодження чартерних рейсів до Європи з сезонними працівниками з України потрібні були узгодження на найвищому політичному рівні. Їх прокоментував навіть президент Володимир Зеленський.

Показати ще новини
Радіо НВ
X