У 2023 році авіаквитки подорожчають по всьому світу. Причини — інфляція та дороге пальне

9 грудня 2022, 10:45
Літак Wizz Air (Фото:Wizz Air)

Літак Wizz Air (Фото:Wizz Air)

Наступного року авіаквитки подорожчають по всьому світу через інфляцію, подорожчання палива та необхідність облітати повітряний простір РФ.

У наступному році вартість авіаквитків по всьому світу зросте на 12% на маршрутах Європа-Азія і на 10% на рейсах Північна Америка-Азія.

Про це пише Bloomberg із посиланням на American Express Global Business Travel.

Відео дня

В Азії, яка повільніше скасовувала обмеження на поїздки через Covid, очікуються одні з найбільших змін у міру зростання попиту. Щодо хороших економічних перспектив регіону також можуть призвести до зростання цін.

До рушійних факторів підвищення вартості проїзду в усьому світі відносяться інфляція, зростання цін на паливо та нестача пропускної спроможності.

Як зазначає агентство, причиною вищих тарифів між Європою та Азією також є необхідність уникати повітряного простору Росії. Обліт може збільшити час у дорозі на цілих три години, що призведе до збільшення витрат палива та витрат.

Ціни на квитки вже зросли порівняно з періодом до пандемії, яка завдала шкоди подорожам та змусила авіакомпанії скоротити пропускну спроможність.

Одна з найбільших змін зачепить квитки бізнес-класу в Австралії, вартість яких, за прогнозами, зросте приблизно на 19%. Водночас попит повернувся до рівня, що існував до пандемії.

У Європі також спостерігається дефіцит пропускної спроможності авіакомпаній порівняно з попитом, очікується, що наступного року внутрішньорегіональні тарифи на авіаквитки зростуть на 6% у бізнесі та на 5,5% в економіці.

Водночас, у Північній Америці зростання буде не таким великим — тарифи зростуть приблизно на 3% в обох класах обслуговування. Тарифи Північна Америка-Європа будуть на 3,7% вищими, ніж у 2022 році.

Порівняно з 2019 роком вартість авіаквитків економ-класу з Азії до Північної Америки виросте приблизно на 23%, а бізнес-класу — приблизно на 15%.

Як повідомлялося, Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) прогнозує, що світова авіаційна галузь повернеться до прибутковості у 2023 році.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X