Авдіївський коксохімічний завод знеструмлено через обстріли

20 липня 2016, 13:31
Авдіївський коксохімічний завод (АКХЗ) різко знизив виробництво продукції після нічного обстрілу Авдіївки, це призвело до знеструмлення підприємства

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив генеральний директор підприємства Муса Магомедов.

"Авдіївка залишилася без світла та води, АКХЗ за рахунок власної генерації веде мінімальну видачу першим і другим коксовими цехами, третій і четвертий переведені в режим обігріву. Уточнюємо місце і характер ушкоджень", – заявив гендиректор.

Відео дня

За інформацією Інтерфакс-Україна, добова планова потужність заводу становить 12 тис. т коксу, останнім часом там випускали близько 6,3 тис. т, а після знеструмлення – 4,1 тис. т.

У прес-релізі групи Метінвест, куди входить АКХЗ, зазначається, що через бойові дії підприємство повністю знеструмлено. У середу, 20 липня, пошкоджено два останніх високовольтних введення, що живлять завод.

"Зараз за рахунок власної генерації (в роботі два промислових генератора) перший і другий коксовий цеху забезпечені електроенергією і знаходяться на мінімальному рівні виробництва. Третій і четвертий цехи в екстреному порядку переводяться в режим консервації", – пояснюється в прес-релізі.

Протягом кількох останніх місяців АКХЗ отримував електроенергію від двох високовольтних ліній з чотирьох необхідних.

"Зараз бригада енергетиків заводу і фахівців ДТЕК намагаються домовитися з військовими про надання зеленого коридору для виконання ремонтно-відновлювальних робіт. Ситуація, яка зараз існує, позначилася на Авдіївці. В місті відсутня електрика. Через знеструмлення Донецької фільтрувальної станції обмежена подача води", – повідомляють в Метінвесті.

З початку ведення бойових дій на сході країни підприємство зупиняється вже 13-й раз.

Нагадаємо, Алчевський металургійний комбінат, який знаходитися на окупованій частині Луганської області, з 4 липня, задувши одну доменну піч, почав виплавляти чавун. Раніше заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявив, що підприємство зупинило свою роботу.


АКХЗ – найбільше в Європі коксохімічне підприємство. На заводі випускається 31 вид продукції, основним з яких є кокс для металургії. Продукція поставляється як на українські підприємства, так і компаніям Росії, Польщі, Грузії, Бельгії, Таджикистану, Туреччини та Єгипту.

Показати ще новини
Радіо NV
X