Аудитор “великої четвірки” вперше перевірив фінансову звітність Укрпошти

20 серпня 2018, 13:58

Укрпошта вперше провела перевірку фінансової звітності з залученням міжнародного аудитора - компанії PricewaterhouseCoopers (PwC).

Про це повідомили у прес-службі компанії.

Міжнародна аудиторська та консалтингова компанія PwC у листопаді 2016 року виграла тендер з ціною пропозиції в 5,8 млн грн, що на 42,1% нижче порівняно з попередньо очікуваною вартістю закупівлі цієї послуги через систему Prozorro.

Відео дня

За даними фінансової звітності загальна вартість всіх активів національного поштового оператора на 31 грудня 2016 року становить 5,9 млрд грн.

Згідно з перевіреною фінансовою звітністю Укрпошти, чистий дохід за основними напрямками діяльності становив у 2015 році 3,9 млрд грн, у 2016 році – 4,6 млрд грн. При цьому операційні витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, амортизацію та інші операційні витрати у 2015 році склали 4 млрд грн, у 2016 році – 4,7 млрд грн.

У висновку аудитора зазначається, що фінансова звітність, з урахуванням висловлених застережень, відповідає вимогам міжнародних стандартів фінансової звітності.

За словами гендиректора Укрпошти Ігоря Смілянського, фінансова звітність, підтверджена аудиторами та підготовлена відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, сприяє більшій довірі до компанії, надає можливість залучити інвестиції

Зокрема, зазначив він, наявність фінзвітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФО) та підтвердженої аудиторами, є важливою для залучення інвестицій.

Відзначимо, що за підсумками першого півріччя 2018 року Укрпошта отримала 536,7 млн грн чистого збитку, що на 48,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року (359,8 млн грн).


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України, входить у сферу управління Міністерства інфраструктури. Крім поштового напряму компанія розвиває також фінансові послуги, торгівлю та іншу комерційну діяльність.

Мережа компанії налічує 11,5 тис. відділень по всій Україні. Штат підприємства налічує 76 тис. працівників, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв'язку.

Показати ще новини
Радіо NV
X