Аудит АвтоВАЗу виявив рекордні збитки російського автогіганта

12 лютого 2016, 23:47
Компанія Ernst&Young за підсумками аудиту російського автовиробника АвтоВАЗ заявила про найбільші в історії заводу збитки і не виключає його зупинки

У висновку аудитора до опублікованої вранці 12 лютого звітності за МСФЗ за 2015 рік, говориться, що підприємство навряд чи зможе продовжувати безперервну діяльність, передає РБК.

Відео дня

Зазначається, що станом на 31 грудня короткострокові зобов'язання автогіганта перевищували оборотні активи на 67,78 млрд руб.

"Дані умови, поряд з іншими обставинами, які вказують на наявність суттєвої невизначеності, яка може викликати значні сумніви в здатності ВАТ АвтоВАЗ і його дочірніх організацій продовжувати свою діяльність безперервно", - наголошують в Ernst&Young.

Згідно зі звітом, чистий збиток АвтоВАЗу в 2015 році склав 73,851 млрд руб. У порівнянні з 2014 роком він виріс у 2,94 рази, що зробило його найвищим в історії автозаводу. До цього найбільш збитковим для АвтоВАЗу був 2009 рік - тоді автовиробник втратив 49,2 млрд руб.

Виручка АвтоВАЗу за підсумками 2015 року скоротилася на 8%. Загальний обсяг виробництва автомобілів Lada, Renault, Nissan Datsun і складальних комплектів в 2015 році склав 468,5 тис. штук - на 19% менше, ніж у 2014 році.

Причинами зростання збитку в компанії називають "триваюче падіння російського автомобільного ринку і зростання вартості матеріалів і компонентів". Також у АвтоВАЗ визнають, що для продовження діяльності їй необхідна допомога акціонерів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за три квартали 2015 року група АвтоВАЗ випустила понад 350 тисяч автомобілів, але заробити на них не змогла. Зазначалося, що підприємство звинувачує у збитках "підвищення закупівельних цін на компоненти і несприятливий обмінний курс рубля".

Показати ще новини
Радіо NV
X